Toskania - pomysł na bajeczne wakacje

Toskania - pomysł na bajeczne wakacje

Jeżeli śni Ci się wycieczka do miejsca, w którym odpoczniesz oraz nacieszysz się pięknymi krajobrazami to najlepszym wyborem będzie Toskania. Jeżeli wybierzesz się tam raz to już zawsze będziesz wracał do tej magicznej krainy odkrywając nowe doznania.

Podstawowe informacje o Toskanii.

Toskania zlokalizowana jest w samym środku Włoch. Na północ graniczy z Ligurią i Emilią-Romanią, na południe z Lacjum, od wschodu z Umbrią i Marche a od zachodu ciągnie się do wybrzeży Morza Tyrreńskiego.
Klimat Toskański jest całkiem umiarkowany. W Toskanii od kwietnia do października jest cały czas ładnie i słonecznie, dlatego urlopowicze nie muszą się obawiać, że pogoda nie będzie im sprzyjać.
1397489_pienza_-_vi.jpg

Atrakcje turystyczne.
Przede wszystkim w rozkładzie podróżnym nie może zabraknąć przejażdżki do Florencji. Ciasne uliczki i zabytkowa architektura przeniesie cię do średniowiecznej epoki. Szczególnie musisz obejrzeć najdłużej konstruowaną (około 600 lat) Katedrę Santa Maria del Fiore na Piazza del Duomo.
Ważne: jeżeli wybierasz się samochodem do Florencji, możesz mieć kłopot z parkowaniem ze względu na panujący tam bardzo duży ruch.

Spędzajac wakacje w Toskanii nie można zapomnieć o przejażdżce do Pizy. Znajduje się tam popularna na całym świecie krzywa wieża. Piza to nie tylko wieża, ale również stary rynek, ratusze, katedry oraz zachwycające renesansowe uliczki.

Polecam także wybrać się do Vinci - miejsca, w którym urodził się Leonardo Da Vinci. Znajduje się tam muzeum, w którym są okazywane jego dzieła.

Godne rekomendacji jest również miasto Siena. To piękne, zabytkowe miasto posiada główny plac w kształcie muszli, zwany Piazza del Campo. W lipcu odbywają się tam od kilkuset lat bardzo słynne zawody konne. Ale to nie tylko miejsce oferujące zabytki, znajdziesz tu wiele interesujących restauracji i knajpek, oferujących wyśmienite wino oraz smakowite lokalne specjały.

Jeśli uwielbiasz ostrą jazdę i jesteś spragniony przygód to znakomitym dla ciebie wyjściem będzie wycieczka skuterem po Toskanii. W parę dni zwiedzisz przepiękną Toskanię, podziwiając jej malownicze wzgórza, renesansowe miasteczka oraz sporo innych intrygujących miejsc.

Kolejnym nieprzeciętnym miejscem jest Toskańskie wybrzeże. Jeśli preferujesz relaks na plaży, zalecam tylko te, które mają wywieszoną „niebieską flagę”. Zaświadcza to o czystości wody i o ochronie kąpieliska.


Jeśli zastawiałeś się nad wycieczką do Toskanii a innym punktem wypoczynku to liczę, że po przeczytaniu tego artykułu już nie będziesz miał niepewności. Toskania to piękne widoki, urokliwe uliczki w średniowiecznych miasteczkach, to wyszukane smakołyki i znakomite wino.
-- O autorze
Inka

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu