Eksplorując Meksyk

Autor: Natalia Kwiatkowska

Meksyk to magnetyczne miejsce urzekające zróżnicowaniem krajobrazu oraz niezwykle energetyczną kulturą. Oto kilka wybranych propozycji.

Kryształowa Jaskinia
Z pewnością jednym z miejsc, do którego warto się udać jest Kryształowa Jaskinia. To wyjątkowe miejsce słynie z największych znanych ludzkości kryształów gipsu. Jaskinia ta znajduje się w odległości około 100 km od miejscowości Chihuahua, na obszarze gór Naica. Decydując się na wizytę w tym swoistym geologicznym sanktuarium trzeba być jednak dobrze przygotowanym, ze względu na panujący wewnątrz mikroklimat. We wnętrzu panuje bardzo wysoka temperatura i wilgotność, co może u człowieka wywołać problemy z oddychaniem. Dlatego osoby zwiedzające muszą wchodzić do Kryształowej Jaskini w specjalnych kombinezonach.

Podziemne studnie
Innym cudem geologicznym Meksyku są podziemne studnie tzw. cenotes. Najwięcej występuje ich na Półwyspie Jukatan. Cenotes powstają na podłożu wapiennym, któremu to zawdzięczają wyjątkową czystość i przejrzystość. W przeszłości były niezwykle ważnym miejscem dla Majów, traktowano je w sposób sakralny. Wierzono, że cenotes prowadzą prosto w zaświaty. Dokonywały się tutaj także ofiary ludzi. Dziś są głównie atrakcją turystyczną, przyciągającą rzesze spragnionych wyjątkowych przeżyć turystów.

Podwodny świat
Meksyk to także dostęp do Morza Karaibskiego i wszystkich wiążących się z tym atrakcji. Decydując się na pobyt na wybrzeżu można skorzystać na przykład z luksusowego rejsu katamaranem. Można także zanurkować w podwodnym świecie, który w meksykańskich wybrzeży, a zwłaszcza w rejonie miejscowości Cancun, jest przebogaty w arcyciekawe przykłady flory i fauny. Tutaj także zwiedzić można największe na świecie podwodne muzeum.
Oczywiście powyższa lista miejsc wartych odwiedzenia w Meksyku nie jest pełna. Jest to raczej subiektywny wybór, mogący służyć za zachętędo wybrania się w podróż życia właśnie w ten rejon.

Meksyk wycieczka
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu