Urlop w nastrojowej Casablance


Autorem artykułu jest Marcin Świerczewski


Biura podróży oferują wiele interesujących propozycji. Jedną z nich są promocje last minute, dzięki którym za stosunkowo niewielkie pieniądze można zwiedzić dowolny kraj czy miasto. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Maroka, szczególnie do romantycznej Casablanki.

Miasto znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego pośredniego, a więc aura sprzyja zwiedzaniu. Szczególnie iż lato jest tu bezdeszczowe, a niebo niemal bezchmurne. Tym samym pogoda sprzyja turystom nawet zimą, gdyż w tym czasie temperatura wynosi od  ponad 7 do 17 st. C.

            Miasto znajduje się nad Oceanem Atlantyckim, dzięki czemu jest znanym ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym. Nadmorskie położenie sprzyjało powstawaniu bulwarów i szerokich alej, które obecnie są najchętniej uczęszczanymi miejscami w Casablance. Wzrok przyciągają również drapacze chmur, luksusowe hotele oraz eleganckie butiki. Dzięki temu nadbrzeżna część miasta sprawia wrażenie doskonale funkcjonującej, zachodniej metropolii.

            Wszyscy ci, którzy lubią się zamartwiać na zapas i np. dokładnie sprawdzają jak kształtuje się prognoza pogody długoterminowa, w rzeczywistości nie powinni o tym myśleć. W Casablance występuje ok. 65-67 dni deszczowych w ciągu całego roku, trudno więc podczas urlopu trafić na jakieś opady. Znacznie lepiej zamartwiać się np. o to, jak wygląda pogoda długoterminowa w Maroku, zamienić na poznawanie bogatej kultury, sztuki i tradycji tego państwa. Należy bowiem pamiętać, że w Casablance znajdują się wyjątkowe zabytki. Doskonałym tego przykładem jest meczet Hassana II. Jego wyróżnikiem jest minaret wysoki na 175 m. Innym interesującym obiektem jest uzdrowisko Aid – Diab. Warto też przejść się do tutejszego portu, w którym kotwiczą malownicze kutry rybackie. Rybołówstwo odgrywa wszak istotną rolę w życiu mieszkańców Casablanki.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu