sobota, 18 czerwca 2011

CzarnogóraAutorem artykułu jest Dariusz Krajszewski


Każdy kto wraca z Czarnogóry - powraca z tą samą opinią, że Czarnogóra to przepiękny kraj z niezapomnianymi widokami, miłymi ludźmi, cudownym klimatem i pełny ciekawych miejsc i zakątków.

Czarnogóra to przepiękny kraj, jeszcze nie tak mocno „obciążony turystami” jak na przykład takie kraje jak Chorwacja, czy Włochy lub Bułgaria co niewątpliwie nie jest wadą. Czarnogóra cechuje się niesamowitą przyrodą i krajobrazami. Można tam wybrać się w celu zwiedzania i podziwiania przyrody jak również w celu wypoczynkowy – na tak zwane plażowanie. Tereny nadmorskie Czarnogóry leżą w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura w lipcu balansuje na poziomie 23,5 do 25,5 ºC.

Latem jest ciepło i dosyć sucho. Zimy są bardzo krótkie i  łagodne. Centralna część Czarnogóry leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, dlatego też średnia temperatura lipca jest nieco wyższa, a zdarzają się również upały dochodzące do 40 ºC. Zimy są z reguły łagodne, chociaż czasami zdarzają się dni bardzo mroźne. Z kolei obszary górskie cechuje skrajnie odmienny klimat. Wybierając się w góry musimy liczyć się ze zmiennością warunków pogodowych. W wysokich partiach gór w głębi kraju, pokrywa śnieżna utrzymuje się zazwyczaj przez cały rok. Jednakże najlepsze w Czarnogórze jest to, że na przykład wybierając się tam w maju możemy w Górach pojeździć na nartach, a  następnie przejechać do terenów nadmorski i co nieco poopalać się na plaży. (Oczywiście przy założeniu, że wystąpią odpowiednie warunki pogodowe).

Do Czarnogóry można podróżować praktycznie przez cały rok. Wybór czasu podróży powinien być uzależniony od tego co planujemy robić. Najwięcej turystów jest latem, gdy jest ciepło, wręcz upalnie, zatem warunki idealne do plażowania i kąpieli w morzu. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie ceny noclegów są znacznie wyższe, i może również brakować miejsc noclegowych.

Bardzo dobre warunki pogodowe panują w maju, czerwcu i wrześniu, a ruch turystyczny jest mniejszy niż w środku sezonu. Ogólnie latem pod względem klimatycznym Czarnogóra przypomina nieco Polskę, aczkolwiek jest nieco cieplej i uraczymy więcej słońca. Również cenowo nasze kraje są na daną chwilę dosyć porównywalne, szczególnie jeśli chodzi o ceny w miejscowościach turystycznych. Czarnogóra poza plażami, górami i pięknymi widokami posiada również wiele ciekawych miejsc pod względem zwiedzania.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz