czwartek, 25 sierpnia 2011

Nocleg w Białowieży


Autorem artykułu jest Wiola


Białowieża znajduje się na terenie województwa podlaskiego. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? I co niezwykłego kryje w sobie noc spędzona w Puszczy Białowieskiej?

W zeszłym roku mieliśmy możliwość spędzić z mężem jedną noc w Puszczy Białowieskiej. Nie mieliśmy ochoty jechać, ale znajomi nas przekonali, więc wybraliśmy się. Był to świetny pomysł!

Po pierwsze noclegi w Białowieży są przystępne jeśli chodzi o cenę. Pokoje z łazienkami i kominkiem można wynająć już za 40 zł. od osoby. Ale cena nie jest w tym momencie najważniejsza...

Gdy zajechaliśmy na miejsce noclegu byliśmy oszołomieni. Przyjechaliśmy już wieczorem, więc jak wysiedliśmy z samochodu uderzyła nas ciemność - taka, której w mieście nigdy sie nie doświadczy. Za ogrodzeniem posesji na której staliśmy rozciągała się już Puszcza - nieprzenikniona i budząca grozę. Wysokie drzewa i różne odgłosy zwierząt wywarły na nas ogromne wrażenie. Ale najpiękniejszy widok stał się naszym udziałem, gdy podnieśliśmy głowy do góry. Naszym oczom ukazała się wyraźnie widoczna droga mleczna z milionami gwiazd.
Staliśmy tak dobrych kilkanaście minut, by nasycić oczy takim niecodziennym widokiem.Okolice Białowieży nie są zanieczyszczone sztucznym światłem, dzięki czemu można zobaczyć niebo usłane gwiazdami - niecodzienny widok dla mieszczuchów.

Puszcza Białowieska to pozostałości lasu pierwotnego, który niegdyś porastał całą Europę. Dziś obejmuje obszar 10517,27 ha. Jest to wyjątkowe miejsce - jedyne na zachód od Bugu. Przyjeżdżając w ten rejon możemy naprawdę doświadczyć niezapomnianych przeżyć, wniknąć w głąb siebie i zastanowić się nad destrukcyjnymi dla przyrody działaniami człowieka. Można też poczuć jak znikomy i niewielki jest człowiek w porównaniu z tysiącami odległych o miliony lat świetlnych gwiazd...

Tego wszystkiego doświadczymy nocując w okolicach Białowieży. Poniżej na zdjęciu Puszcza Białowieska.

Puszcza Białowieska
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz