sobota, 26 października 2013

Podróż dookoła świata - po raz pierwszy na wielbłądach

Podróż dookoła świata - po raz pierwszy na wielbłądach

Kalinina Jekaterina
21.10.2013, 21:18
Ludzie wymyślają najdziwniejsze sposoby dla podróżowania po świecie! Wyruszają w drogę na pokładach zabytkowych statków i nowoczesnych jachtów, na rowerach, samochodach, hulajnogach, a nawet na rolkach. Na tym tle zaprzęgi psów czy koni wyglądają całkiem rutynowo.
Ludzie wymyślają najdziwniejsze sposoby dla podróżowania po świecie! Wyruszają w drogę na pokładach zabytkowych statków i nowoczesnych jachtów, na rowerach, samochodach, hulajnogach, a nawet na rolkach. Na tym tle zaprzęgi psów czy koni wyglądają całkiem rutynowo. Natomiast nadeszła informacja, która poruszy do głębi miłośników podobnej egzotyki – podróżnicy z Kazachstanu rozpoczęli przygotowania do pierwszej w historii podróży dokoła świata - na wielbłądach! Poinformował o tym podczas obrad forum kulturalnego i turystycznego w Petersburgu, główny pomysłodawca tego przedsięwzięcia dyrektor narodowego parku historyczno-kulturalnego i przyrodniczego w Kazachstanie „Ułytau” Baktijar Kożachmetow.

Wyprawa ma przebyć wzdłuż trasy Ałtaj – Dunaj - Teksas - Ałtaj. Organizatorzy podróży już przystąpili do uzgadniania tej trasy i do przygotowywania zwierząt dla tak niezwykłej podróży. W realizacji projektu liczą oni na pomoc partnerów z Rosji, Czech i Niemiec.
Źródło: Głos Rosji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz