środa, 24 października 2012

Dokąd wyjeżdżamy jesienią?

Autorem artykułu jest Anna P

Polacy polubili jesień. Biura podróży informują, że składanych jest niemal o 50 proc. więcej jesiennych rezerwacji niż rok temu. Dokąd najczęściej jeździmy?
Jak pokazują badania przeprowadzone przez właścicieli jednego z dużych systemów rezerwacji turystycznej, jesienią uciekamy do ciepłych krajów. Wczasy nad polskim morzem, wypoczynek na Pojezierzu Mazurskim – to opcje stosunkowo mało popularne, choć oczywiście zdarzają się ich entuzjaści. Jakie miejsca lubimy najbardziej?
Turecka Antalya to miejscowość, do której najczęściej wybierają się Polacy szukający jesiennego wypoczynku. Nie odstrasza nas nawet dość wysoka cena wycieczki – jedna osoba musi zapłacić ponad 2000 zł za tygodniowy wypoczynek. Oczywiście należy pamiętać, że ceny ulegają zmianom, i nigdy nie można do końca przewidzieć, ile zapłacimy za wyjazd – zwłaszcza, jeśli organizujemy pobyt za granicą na własną rękę.

Antalya
Drugie miejsce wśród najpopularniejszych kierunków zajmuje Egipt, czyli ulubiony kraj większości Polaków. Od kilku lat masowo wyjeżdżamy do ojczyzny faraonów, przez co na niektórych plażach, słysząc rodzimy język, można poczuć się niemalże jak w Międzyzdrojach. Egipt we wspaniały sposób łączy nowoczesną rozrywkę, leniwy wypoczynek i poznawanie fascynujących reliktów historii, toteż trudno dziwić się jego popularności.

Egipt
Miejsce trzecie zajmuje Grecja, którą uwielbiamy pomimo szalejącego tam kryzysu i związanych z nim utrudnień. Tuż za nią jest Hiszpania, a na miejscu piątym – z wynikiem znacznie gorszym od pierwszych czterech – uplasowała się Tunezja.
Jesienne wczasy nad jeziorem – niekoniecznie polskim – jeszcze kilka lat temu były możliwością, z której korzystał niewielki odsetek Polaków. Wiele traciliśmy, jesień bowiem w swoich pogodnych okresach jest równie atrakcyjną porą roku, co środek lata. Polecamy więc dołączenie do grona osób, które przekonały się do październikowych podróży. Jesteśmy przekonani, że wrócicie wypoczęci i pełni satysfakcji.
---

ZnajdźWakacje.eu - noclegi, kwatery; wczasy nad jeziorem, w górach, nad morzem... w całej Polsce

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz