wtorek, 17 stycznia 2012

Paryskie porty lotnicze

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze

Paryż jest jedną z najczęściej odwiedzanych europejskich stolic. Ma swój nietypowy urok i atmosferę. Uznawany jest za najbardziej romantyczną stolice świata, a także wielki ośrodek kultury.
Dlatego co roku przybywa tu miliony turystów by postać pod wieżą Eiffla, a także zobaczyć najpiękniejsze muzeum z pałacem Luwr. Samo wypicie kawy w dzielnicy Montmartre - bohemy paryskiej sprawia, że poczujemy nietypowy klimat tego miejsca.
W Paryżu jest mnóstwo hoteli, miejsc rozrywki, dyskotek i restauracji. W związku z tak dużym zainteresowaniem Paryż posiada aż trzy porty lotnicza, a całą Francja ma świetne połączenie komunikacyjne między wszystkimi liniami lotniczymi.
Lotnisko Beauvais
Największym lotniskiem Francji a także główną bazą Air France jest port lotniczy Charles de Gaulle. Uznawany jest także za jedno z największych lotnisk w Europie. Pod względem całego globu sto na 14 miejscu. Port lotniczy leży około 20 kilometrów od Paryża. Lotnisko obsługuje najpopularniejsze linie jak SAS, Lufthansa, czy British Airways. Posiada trzy terminale, natomiast na ostatnim obsługiwane są mniejsze linie lotnicze a także przeloty czarterowe.
Z kolei lotnisko Paryż Beauvais, leży na północ od francuskiej stolicy. To lotnisko jest najmniejszym w rejonie całego kraju i obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze. Ogólnie obrót coroczny to około dwóch milionów pasażerów.
Trzecim lotniskiem w Paryżu jest port lotniczy Paryż Orly. Lotnisko zlokalizowane jest w promieniu 14 kilometrów od Paryża. Głownie obsługuje loty na Bliski wschód, Europy czy Afryki. Z tego portu lotniczego możemy lecieć także na Karaiby. Lotnisko obsługuje ponad 200 tysięcy samolotów co roku. Obydwa terminale obsługują mnóstwo linii lotniczych.
Ze wszystkich portów lotniczych istnieje bardzo dogodna możliwość do dostania się do centrum miasta czy hotelu. Połączeń jest mnóstwo, gdyż jest tu także wiele turystów z całego świata. Francuskie porty lotnicze działają bardzo sprawnie, stąd stacjonują tu najwięksi przewoźnicy naszego kontynentu.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz