środa, 4 stycznia 2012

Wakacje na Majorce

Autorem artykułu jest Monika Kowalik

 zdjęcie z Wikimedia Commons 
Podczas planowania wakacyjnego odpoczynku niejednokrotnie dylematem staje się wybór odpowiedniego miejsca.
Często wakacyjnym kierunkiem staje się Majorka, największa wyspa Balearów położona na Morzu Śródziemnym, kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Hiszpanii.
Majorka zapewnia w sezonie turystom słoneczne i piaszczyste plaże. Biura podróży i serwisy turystyczne mają przygotowane dla swoich klientów różnorodne oferty pozwalające na wypoczynek na wyspie.
Coraz więcej jednak osób decyduje się na zorganizowanie letniego wypoczynku na Majorce we własnym zakresie.
Na Majorkę dolecieć można na różne sposoby. Do niedawna jedyną możliwością było wykupienie lotu czarterowego lub zorganizowanie lotu z przesiadką w jednym z dużych europejskich miast takich jak na przykład: Londyn, Madryt, Berlin, Mediolan, Bruksela i inne. Od niedawna pojawiła się możliwość bezpośredniego przelotu z Polski do Palma de Mallorca wraz z jedną z tanich linii lotniczych. Loty organizowane są sezonowo z dwóch polskich miast, dwa razy w tygodniu.

Transport z lotniska do wybranego na wyspie miejsca również nie stanowi problemu. Jednym ze sposobów jest zarezerwowanie transferu z lotniska, wynajęcie samochodu, skorzystanie z taksówki lub podróż komunikacją miejską do centrum stolicy wyspy, skąd swobodnie kontynuować można wakacyjną podróż do dowolnego miejsca na wyspie.

Na rynku funkcjonuje również wiele sprawdzonych serwisów oferujących wynajem hoteli w dowolnym miejscu. Na Majorce wybór pokoi jest duży, a ceny nie są wygórowane. Przed dokonaniem rezerwacji warto zastanowić się, jakie miejsce jest poszukiwane: spokojne i przyjazne rodzinom z dziećmi czy rozrywkowe, tętniące życiem i głośną muzyką, szczególnie w nocy.

Nie ulega wątpliwości, że Majorka oferuje głównie plaże, które na wyspie są piaszczyste i stanowią priorytetowy punkt wycieczki, ale często kolejnym etapem planowania podróży jest odpowiedź na pytanie: co zobaczyć na Majorce ? Majorka to również ciekawe i warte odwiedzenia miejsca, takie jak: Katedra La Seu, Castell de Bellver, Fundación Pilar y Joan Miró, Palacio de la Almudaina czy Banos Arabes.  Warte zobaczenia są również liczne muzea, ogrody botaniczne, podziemne jaskinie, parki tematyczne czy kultowa już dawna stacja kolejowa i przejażdżka wzdłuż wyspy zabytkowym pociągiem i tramwajem.
---
Więcej informacji na temat atrakcji i zabytków oraz tego co warto zobaczyć na Majorce na http://eprzewodnik.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz