piątek, 17 lutego 2012

Tego nie można przegapić

Tego nie można przegapić

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze

Muzea stanowią w każdym zakątku świata najatrakcyjniejsze miejsca turystyczne. Najczęściej gromadzą niezwykłe, naładowane historią, a także posiadające artystyczną wartość eksponaty.
Przeważnie dotyczą one historii danego miejsca, czy regionu, a zetknięcie się z nimi to szybki i tani lot przez wszystkie minione epoki.
Dzisiejsze czasy w każdej dziedzinie zaskakują nowymi trendami, również muzealnej. Jest to powodem powstawania na całym świecie obiektów o bardzo oryginalnych i nietypowych tematykach.
Muzeum torturOsobliwe są muzea dotyczące seksu i chociaż trudno w to uwierzyć to są na świecie miejsca, gdzie seks jest tematem zakazanym. Są również i takie zakątki, gdzie wprost się nim emanuje.
Frywolny w tym temacie jest Amsterdam, gdzie takie muzeum seksu się znajduje. Dość śmiałe tego typu muzeum jest także w Nowym Jorku i Moskwie. Oczywiście należą one do najchętniej odwiedzanych przez turystów. Eksponaty ukazują w obrazach i rzeźbach kulturowe, jak i historyczne odniesienie do życia seksualnego oraz przechodzące metamorfozy na przestrzeni dziejów akcesoria erotyczne.
Azjatyckie muzeum seksu w Bangkoku pod innym kątem trafia do odbiorcy. Celem jego jest przede wszystkim tajska młodzież, której poświęcone budowie ludzkiego ciała eksponaty uświadamiają ewentualne zagrożenia z życiem seksualnym związane.
Wspomniany Amsterdam szczyci się najsłynniejszym na świecie muzeum tortur. Zebrane w nim eksponaty w zachowanym mrocznym klimacie obrazują odwiedzającym dokonywane w średniowieczu za różne przestępstwa, awantury, a nawet za plotkowanie metody tortur. Podobne jemu muzea znajdują się także w San Marino i Pradze. Polska też może się takim bardzo mrocznym muzeum pochwalić w Zielonej Górze. Z kolei w stolicy Węgier Budapeszcie można zobaczyć w muzeum TerroHaza metody i obiekty tortur związane z tego typu działaniem nazistów i sowietów.
Jednymi z najbardziej lubianych i znanych muzeów są muzea figur woskowych, a największe znajduje się w stolicy Wielkiej Brytanii. Londyńskie muzeum podzielone jest na różne dziedziny życia, m.in. gwiazd muzyki, Hollywood, bohaterów filmowych, sceny politycznej, historycznej i sportu. W salach muzeum można zrobić sobie zdjęcia z woskowymi postaciami kilkuset osobistości, na przykład z Janem Pawłem II, Beatlesami, Marilyn Monroe, czy Adolfem Hitlerem.
Polska również posiada tego typu muzeum w Międzyzdrojach, jest jednak skromniejsze. Posiada niewiele ponad czterdzieści figur.
Trudno w to uwierzyć, ale w stolicy Indii - Delhi znajduje się osobliwe i cieszące się coraz większą popularnością muzeum toalet. Zebrane w nim eksponaty obrazują przez dane okresy cywilizacji przemianę toalet. W Husavik w Islandii znajduje się muzeum fallologiczne z ponad dwustoma imitującymi zwierzęce fallusy zbiorami. W Jokohamie w Japonii muzeum doczekały się zupki chińskie, pochodzące właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród eksponatów znajdują się setki opakowań, replika pierwszej zupki i można poznać proces ich tworzenia.
---
Tanio latać
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz