Wczasy w Kotlinie Jeleniogórskiej

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze

Większość polskich turystów obecnie wybiera wczasy za granicą. Mnogość ofert biur podróży, a także promocje linii lotniczej sprawiają, że zapominamy o atrakcyjnych miejscach w naszym kraju i wybieramy się w dalsze podróże.

Hotele oferują nam opcję all inclusive, dzięki czemu nawet w atrakcyjnie turystycznych miejscach możemy tanio spędzić wczasy. Mnóstwo tanich linii lotniczych ubiega się o pasażerów, oferując bilety nawet po kilka złotych. Wybieramy wczasy za granica gdyż stawiamy na pewną pogodę, bogate życie nocne, oryginalne hotele i zwiedzanie ciekawych, słynnych miejsc. Jednak dla tych, którzy wciąż cenią uroki polskich miast poleca się także mniej popularne jednak bardzo atrakcyjnie turystycznie miejsca. Jednym z nich jest Kotlina Jeleniogórska, do której najlepiej dostać się z Jeleniej Góry.

Kotlina Jeleniogórska
Kotlina Jeleniogórska może nie jest zbyt reklamowana jednak pobyt w tym miejscu pozwoli nam zrelaksować się, a także zapoznać z polskimi zabytkami. W Kotlinie znajduje się około 30 zamków i pałaców, a także liczne rezydencje.
Kotlina zaczęła rozwijać się już od XI wieku. To miejsce naznaczone jest bogatą historią i na stałe zapisało się w naszych dziejach. Obecnie pałac w Wojanowie przyciąga turystów nieprzeciętną architekturą. Dziś pełni funkcje reprezentacyjne.
Nieopodal znajdują się hotele, a także spa i sauna. W Łomnicy również turyści mogą zwiedzić Pałac, obok którego znajduje się Dom wdowy z restauracją i hotelem. W stylowej stajni, zlokalizowanej blisko hotelu organizuje się imprezy i bale sylwestrowe.  
Wczasy w Kotlinie Jeleniogórskiej zabierają nas do poprzednich epok, a nawet mają urok folkloru. Najlepiej wybrać się tu latem, jednak ośnieżone góry również mają swój urok i są niezastąpioną rozrywką dla fanów sportów zimowych.
---
Wczasy
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu