wtorek, 24 kwietnia 2012

Atrakcje Gór Sowich

Atrakcje Gór Sowich

Góry Sowie (źródło: Wikimedia)
Początek wiosny to czas, kiedy powoli zaczynamy snuć plany wakacyjne. Część osób ma swoje ulubione kraje i regiony, które co roku odwiedza, część nie wyobraża sobie wakacji bez morza.
Ale jeśli ktoś jeszcze nie wie, dokąd wybrać się na wypoczynek to polecam Sudety.
Region Karkonoszy ze swym najwyższym szczytem- Śnieżką oraz ze Szklarską Porębą i Karpaczem nie potrzebuje reklamy, bo kto nie słyszał o tych miejscach. Ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę, jak piękne i ciekawe są Rudawy Janowickie Góry Stołowe czy Góry Sowie.

Te ostatnie polecam zwłaszcza tym, którzy nie są zbyt wprawieni w przemierzanie szlaków górskich. Dodatkowym atutem jest brak tłumów na szlakach, dzięki czemu wędrując po tych górach można naprawdę odpocząć i nacieszyć się przebywaniem w otoczeniu fantastycznej przyrody.
Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa, której wysokość wynosi 1015m n.p.m. Rozpoczynając zdobywanie szczytu od strony Sokolca mija się po drodze dwa schroniska pierwsze Pod Orłem położone na wysokości 875m n.p.m., drugie schronisko Sowa położone jest pod szczytem, na wysokości 900m n.p.m. Obydwa oferują miejsca noclegowe, a także gastronomię. Na samym szczycie znajduje się wieża widokowa, na którą naprawdę warto wejść- gwarantuje ona widoki zapierające dech w piersiach, zwłaszcza przy ładnej pogodzie.

Sporo niezwykłych atrakcji znajduje się w miejscowościach Gór Sowich. Wystarczy wspomnieć o podziemnym obiekcie Riese pochodzącym z okresu II wojny światowej, stanowiący największy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, który zlokalizowany jest wokół miejscowości- Walim, Sokolec, Głuszyca, na stokach gór Włodarz i Soboń.

Góry Sowie są są niezwykłe przepięknym i urokliwym miejscem,a ich największą zaletą jest fakt, iż należą do pasma, które nie zostało zniszczone przez masową turystykę.
Portal www.moj-dolnyslask.com.pl
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz