czwartek, 5 kwietnia 2012

Co Warto Zwiedzić We Wrocławiu


WrocławWrocław to miasto ze starymi korzeniami o wielosetletnich tradycjach. Przez spory czas był pod władaniem Niemiec i paradoksalnie dzięki temu niemało zyskał zarówno pod względem architektonicznym, jak i kulturowym. Obecnie jest to nowoczesna część Polski frontem nastawiona do zachodniej Europy i coraz prężniej rozwija się pod wieloma względami.

Stolica Dolnego Śląska to dziś wizytówka naszego kraju – tak śmiało można powiedzieć o Wrocławiu. W tym mieście łatwo się zakochać. Liczne zabytki oraz atrakcje przyciągają rzesze turystów, także tych z zagranicy.
Urokliwe kamieniczki mieszczące kawiarnie i restauracje tworzą niewątpliwy klimat tego miasta. Także hostel Wrocław stara się w podobny sposób przyciągnąć do siebie podróżnych zapraszając ich na kawę w ramach przerwy w zwiedzaniu. Coraz częściej można usłyszeć w okolicach Rynku mowę niemiecką czy też angielską, choć zdarzają się także turyści z Dalekiej Azji. Jest to spowodowane licznymi fabrykami firm z tamtejszego rynku przemysłowego.
We Wrocławiu warto udać się na Ostrów Tumski. Jest to wyspa położona w samym sercu miasta. Na niej znajduje się Katedra, piękna budowla wykonana w stylu gotyckim. Uroku dodają jej latarnie gazowe zapalane po zmroku przez latarnika. W sezonie letnim nie sposób nie spotkać młodych par pobierających się właśnie w Katedrze. Jest to z pewnością niewątpliwe przeżycie dla nowożeńców.
Równie wartą polecenia częścią tego miasta jest tak zwana wielka Wyspa czyli wschodnia cześć metropolii. To tutaj znajduje się najstarsze w Europie ZOO prężnie rozbudowujące się o nowe pawilony z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Także warto udać się do nieopodal umieszczonego Ogrodu Japońskiego otwartego kilka lat temu po gruntownym remoncie.
Podsumowując we Wrocławiu jest sporo do zwiedzenia dlatego też warto wybrać się tam na dłużej by móc spokojnie zobaczyć te wszystkie miejsca. Z pewnością będzie łatwiej dotrzeć podróżnym dzięki nowo otwartemu terminalowi lotniczemu oraz AOW czyli Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Niebawem do użytku zostanie oddany także Dworzec Główny, kolejowy.

O Autorze

Miłosz, zainteresowania: głównie branża budowlana ; seogaleria@gmail.com
 Źródło: Co warto zwiedzić we Wrocławiu - milosz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz