wtorek, 15 maja 2012

Niezapomniane wczasy w Lizbonie

Niezapomniane wczasy w Lizbonie

LizboniePortugalia to przepiękne miasto położone na Półwyspie Iberyjskim. Jest to także miasto położone na najbardziej wysuniętym punkcie na zachód Europy.
Portugalia jest mieszanką wielu kultur, dlatego jest to tak ciekawy i barwny kraj. Aż 13 miejsc w tym kraju znajduje się na światowej liście dziedzictwa Unesco. Kraj posiada bardzo dużą bazę zabytków i obiektów kultury. Portugalia ponadto słynie z różnych rodzajów muzyki.
Portugalia słynie także z ciekawej i zróżnicowanej kuchni, a na jej wspaniałe potrawy ma wpływ bliski dostęp do morza. Kraj posiada wiele miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym, jednak najczęściej odwiedzanym miastem jest Lizbona.
Lizbona to najważniejsze miasto Portugalii. W najstarszej części tego miasta znajduje się Zamek świętego Jerzego. Zamek jest jedną z największych atrakcji turystycznych Portugali, a ma na to wpływ fakt, iż ze wzgórz zamkowych można zobaczyć całą, przepiękna panoramę miasta. Oprócz zamku Lizbona może poszczycić się przepiękną katedra, pomnikiem Odkrywców a także kościołem świętego Antoniego. Oprócz wielu zabytków, Lizbona jest centrum sportowym tego kraju.
LizbonieDzięki portugalskim liniom lotniczym TAP loty do Lizbony możemy zarezerwować w bardzo korzystnych cenach. Już za 386 złotych znajdziemy się w tej przepięknej, europejskiej stolicy podróżując z Berlina. Oferta ta jest bardzo korzystna dla Polaków, szczególnie że bilety lotnicze do Berlina oferuje wiele przedstawicieli taniego latania. Szeroką ofertę lotów oferują miedzy innymi linie Air Berlin. Przewoźnik jest drugą pod względem wykonywanych operacji lotniczych linią lotnicza Niemiec. Mieszkańcy Polski, którzy zasiedlają tereny zachodnie mogą dostać się tam także drogą lądową.
TAP portugal to rodzima linia lotnicza tego kraju. Jej początki sięgają go 1945 roku. Należy do sojuszy Star Aliance. Jej głównym portem lotniczym jest Lizbona Portela. Przewoźnik obsługuje ponad 70 połączeń w różnych miejscach kontynentu. Od trzech lat latają do Moskwy, Helsinek a także do naszego portu lotniczego w Warszawie.
-- O autorze
bilety lotnicze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz