Jak Tanio Kupić Bilet Lotniczy? Proste Porady


Wystarczy znać kilka zasad, których przestrzeganie zapewni nam oszczędność. Przede wszystkim powinniśmy śledzić na stronach internetowych tanich przewoźników aktualne ceny i oferty. Zdarzają się bardzo korzystne promocje – więc przyda cierpliwość nam się cierpliwość. Ceny ulegają zmianom, ale bądźmy spokojni ponieważ za raz zabukowany bilet na pewno nie będziemy musieli dopłacać pomimo wzrostu ceny. Pierwszym kosztem jaki nas spotka, jest koszt bagażu. Kształtuje się on od 15 do ok. 20 euro. Na pokład samolotu bierzemy ze sobą podręczny bagaż, który może ważyć do10 kg. Niestety każdy kolejny będzie traktowany jako dodatkowy i podlegać będzie opłacie. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Możemy zapakować walizkę mądrze – zrezygnować ze zbędnych rzeczy i zredukować bagaż do minimum. Bardzo ważne jest to, że dodatkowo w dniu lotu odprawa kosztuje od ok. 7 do ok. 10 euro, natomiast w systemie on-line często jest całkiem bezpłatna. Wtedy sami drukujemy sobie kartę pokładową i przy wejściu do samolotu musimy ja pokazać. Odprawę taką możemy dokonać najpóźniej 3 godziny przez lotem.
Wiele osób choć raz marzyło o tym, by wybrać się w podróż, wznieść w przestworza i znaleźć się nad chmurami. Powstrzymuje nas zwykle ograniczony budżet. Do niedawna rzeczywiście tak było, ale od kiedy istnieją tanie loty i przewoźnicy, oferujący atrakcyjne cenowo opcje – tak być już nie musi. Przewoźnicy wciąż poszerzają już i tak bogatą ofertę o nowe kraje. Dostanie się np. do Niemiec nie stanowi żadnego kłopotu. Właściwie bez wychodzenia z domu wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło tanie loty Berlin z pewnością znajdziemy odpowiednią dla siebie i swojej kieszeni ofertę.

Niektórzy zastanawiają się czy rzeczywiście tanie loty są w praktyce tak tanie, czy to tylko reklama i chęć oszukania nas. Warto pamiętać o tym, że bilety lotnicze zawierają dodatkowe opłaty, o których faktycznie niekiedy dowiadujemy się później, niż byśmy chcieli. Co więc zrobić, by kupić je tanio?


Tanich biletów szukajmy już 3 miesiące przed planowaną podróżą. Codziennie przeglądajmy oferty,  to bardzo istotne, ponieważ najtańsze bilety rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. W czasach kiedy większość osób ma dostęp do Internetu warto zaglądać na różne fora, blogi i inne strony, na których podróżujący dzielą się swoimi doświadczeniami i oczywiście informacjami o tanich biletach. Jeśli mamy możliwość wyjazdu wtedy kiedy inni raczej skupiają się na pracy i obowiązkach będzie to spory plus -  najtaniej bowiem będzie jesienią – od października do listopada i wiosną – od lutego do kwietnia, najdrożej oczywiście w okresie wakacyjnym, świątecznym i w długie weekendy. Wiadomo, że często urlop mamy raczej właśnie w okresie letnim, jeśli jednak marzy nam się podróż to może warto przełożyć go na czas jesienny? Planowanie to bardzo ważny element, nie ma sensu przepłacać, przecież liczy się każdy grosz, a kupując bilet szybko tylko dlatego, że wydaje na się, że cena jest atrakcyjna możemy sporo stracić. Niektórzy przewoźnicy dla swoich stałych klientów mają ogromne promocje, wykupujemy wtedy członkostwo w klubie za niewiele ponad 100 zł i tym samy zyskujemy prawo do zniżki nawet do ok. 45 zł przy zakupie każdego biletu. Jeśli więc będziemy wiernymi klientami i często latamy, możemy skorzystać z tak korzystnej oferty. Zaoszczędzić możemy także wtedy, gdy nie wykupimy dodatkowych opcji takich jak np. pierwszeństwo wejścia na pokład czy sms-owe potwierdzenie rezerwacji. Pamiętajmy, że za takie z pozoru drobne usługi i udogodnienia zapłacimy.

Często nie bierzemy pod uwagę tego, że możemy za niewielkie pieniądze gdzieś polecieć ponieważ obawiamy się oszustw. Oczywiście one się zdarzają, ale wystarczy być czujnym. Z góry zakładamy, że tanie linie lotnicze są gorsze. Wiadomo, że ich standard odbiega od luksusowych, ale przecież w podróżowaniu nie chodzi o to, by sam lot samolotem był na najwyższym poziomie, a o to, by udać się w ciekawe miejsce, gdzie będzie można odpocząć, pozwiedzać i poznać nowy kraj. Poza tym nie musimy od razu udawać się na koniec świata, tuz obok nas u naszych sąsiadów – w Niemczech jest tak wiele ciekawych miejsc, że naprawdę urlop tam może być bardzo udany. Jeśli tylko poszukamy na pewno znajdziemy odpowiednio tanią ofertę, może właśnie na wyżej wspomnianych stronach dla miłośników podróży znajdziemy propozycję na tanie loty Frankfurt i już niedługo będziemy mogli cieszyć się wspaniałym urlopem.
Źródło: Jak tanio kupić bilet lotniczy? Proste porady - agatha_b

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu