Malownicza panorama Amsterdamu

Malownicza panorama Amsterdamu

Autorem artykułu jest Lidia Sproch

Amsterdam to jeden z najpiękniejszych skansenów ze starymi wiatrakami, ogromem zabytków, długimi kanałami wodnymi, muzeami oraz kolorowymi domkami, które komponują się w nowoczesną zabudowę miasta.
Mało kto wie, że w Amsterdamie jest więcej kanałów niż w Wenecji.
Miasto położone jest na 90 naturalnych i sztucznych wyspach, które są ze sobą połączone za pomocą tysiąca mostów. Amsterdam, miasto kanałów i malowniczych zaułków, swoją niezwykłą atmosferą przyciąga co roku tysiące turystów.

Amsterdamskie kanały
Jest ich ponad sześćset.  Niezwykle malownicze, oddają dawne życie miasta, przynoszą ulgę w gorące dni.  Świetną przygodą może okazać się dla nas przejażdżka statkiem po kanałach z jednej z wielu przystani w centrum miasta. Szczególnie wieczorem, kiedy miasto jest oświetlone, może ona dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Takie spojrzenie na Amsterdam z poziomu wody to bardzo ciekawe doświadczenie.

W stolicy Holandii warto zobaczyć Damrak i plac Dam, Muzeum van Gogha, Rijksmuseum i przede wszystkim zafundować sobie długie spacery nad kanałami i przez zwodzone mosty.
Rijksmuseum w Amsterdamie jest jak Luwr w Paryżu - nie da się go zwiedzić w całości podczas jednej wizyty. Z ponad 5000 obrazów, ekspozycji sztuki azjatyckiej i licznych rzeźb, grafik, rękodzieł trzeba wybrać, co chce się zobaczyć.

W Amsterdamie znajduje się Pałac Królewski w ratuszu oraz tak zwane "hofjesy", czyli słynne zabytkowe domy usytuowane w rozległych, zielonych ogrodach, pełniące kiedyś funkcję przyklasztornych domów zakonnych.

Muzea w Amsterdamie
Amsterdam oferuje również bardzo bogatą ofertę muzeów. Znajduje się tu warte odwiedzenia Muzeum Vincenta Van Gogha, gdzie można zobaczyć jego słynny obraz "Słoneczniki", oraz najsłynniejsze Muzeum Rijksmuseum z bogatą ilością obrazów, rzeźby, sztuki użytkowej i innych. Amsterdam jak Holandia słynie również z obróbki diamentów. Znajdują się tu jedne z najcenniejszych diamentów na świecie.

Podróż do Amsterdamu może być jedną z najciekawszych przygód w życiu. Spotkać się można bowiem w tym mieście z licznymi nieoczekiwanymi kontrastami. Największe miasto Holandii jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w które turyści wybierają się rokrocznie. Amsterdam stał się symbolem wolności i indywidualizmu.
---

https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu