sobota, 29 września 2012

Majorka, najlepszy czas na wczasy i wypoczynek

Majorka, najlepszy czas na wczasy i wypoczynek

Autorem artykułu jest CreSEO

Majorka – kraj wiecznego słońca... tak brzmi najkrótszy opis tego, jaka pogoda panuje przez cały rok na Majorce. Aura dominująca na tym przepięknym obszarze to prawie 300 dni słonecznych (!).

Kiedy najlepiej na wczasy na Majorce?
Majorka to wymarzone miejsce na wczasy, zarówno dla osób młodych, jak i dla seniorów. Wspaniałe plaże, ciepłe morze, idealne warunki do nurkowania i do surfingu. Do zwiedzania zapraszają nas wąskie uliczki pomiędzy wystawnymi pałacami, kamieniczkami i zabytkowymi budowlami sakralnymi. Do tego mnóstwo ekskluzywnych hoteli, pola golfowe i korty tenisowe. A dla spragnionych atrakcji: mnóstwo dyskotek, restauracji, klubów nocnych i parków rozrywek.

Kiedy jechać?
widok z satelityAby móc korzystać w pełni ze wszystkich atrakcji na Majorce, najlepiej jechać tam w porze letniej. Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji, będzie można również wziąć udział w wielu festiwalach i imprezach, których właśnie latem jest najwięcej. Jeżeli nie przeszkadzają nam tłumy turystów,  to najlepiej jechać tam w lipcu i w sierpniu, a jeżeli preferujemy spokojniejszy czas, to wybierzmy się wiosną lub wczesną jesienią. Pogoda wówczas jest również bardzo przyjemna i pozwoli nam na korzystanie z wielu atrakcji.

Co ze sobą zabrać? Jadąc na Majorkę, nie potrzebujemy zbyt wielu rzeczy, gdyż bez problemu możemy je kupić na miejscu. Jeżeli jednak nasz budżet jest ograniczony, to zabierzmy ze sobą z kraju choć podstawowe rzeczy. Pamiętajmy o tym, że ceny w ekskluzywnych kurortach są wysokie, a także w okolicznych sklepach jest bardzo drogo. Zabierzmy więc kosmetyki, podstawowe leki, lekką odzież, taką, w której wyjdziemy na plażę i spacer, a także odzież na wieczorne wyjścia i dyskoteki.

Leniwe lato – aktywna jesień…
- moim zdaniem właśnie w ten sposób Majorka powinna być reklamowana we wszystkich katalogach biur podróży. Otóż lato na Majorce oznacza przede wszystkim przyjemne wylegiwanie się na tamtejszych plażach. W tym czasie odbywają się również liczne imprezy na plażach. Zaś jesień na Majorce sprzyja przede wszystkim takim atrakcjom jak:
 - wycieczki piesze,
 - wyprawy rowerowe,
 - wspinaczki,
 - rejsy łodzią podwodną,
 - lot balonem,
 - wyprawy śladami tamtejszej historii.

Kapryśna zima
Na Majorce oznacza wiele dni i godzin słonecznych oraz dość wysokie temperatury w ciągu dnia, sięgające nawet 20 st C, zaś nocą temperatura może spaść nawet do 0 st. Celsjusza.
Największym utrapieniem dla turystów spędzających zimę na Majorce jest wilgoć w pokojach hotelowych. Sprawdzoną receptą na ten „wilgotny” problem jest bardzo częste wietrzenie pomieszczeń. Aby uniknąć przeziębienia, musimy zabrać ze sobą kilka ciepłych swetrów i kurtkę.
---

Autor: Lidia Gołąbek

Prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz