sobota, 15 września 2012

Niezapomniane wczasy w Szwajcarii

Niezapomniane wczasy w Szwajcarii

Autorem artykułu jest Tomaszek

Szwajcaria to przepiękny kraj o bogatej tradycji i wspaniałych widokach. Turystów przyciąga tu różnorodność kultury a także wiele miejsc, które znalazły się na światowej liście dziedzictwa Unesco.
Wielu Europejczyków przyjeżdża podziwiać zamki w Bellinzonie. Średniowieczne zamki stanowiły niegdyś fortece obronne, obecnie są główną ozdobą i atrakcją miasta. Podczas wycieczki po Szwajcarii nie można pominąć starówki w Bernie. Miasto należy także do najpiękniejszych ogrodów w Europie. Berno posiada także największe zasoby prac Paula Klee na całym świecie.
Szwajcaria
Można podziwiać tu wiele rzeczy: fontanny, zadaszenia, renesansowe budowle, a także nietypowy obraz złożony z dachów. Następna atrakcją jest niesamowita kolejka Albula Bernina. Turyści pokonujący trasę kolejką mogą podziwiać niesamowite widoki, które należą do najpiękniejszych tras na świecie. Początek trasy kolejki to ogromny lodowiec.
Rezerwat biosfery Entlebuch
Szwajcaria posiada mnóstwo interesujących miejsc pod względem przyrody i środowiska. Nie można pominąć rezerwatu biosfery Entlebuch. Można podziwiać tu torfowiska, rozlegle kamienne pola, a także górskie potoki. Można zażyć tu specjalnych, leczniczych kąpieli. Na tych terenach można bardzo aktywnie odpoczywać. Szczególnie warto skorzystać tu z licznych sportów, z czego największą atrakcją jest jazda na rowerze po górach.
Klasztor świętego Jana
Do światowej listy dziedzictwa Unesco, należy także klasztor świętego Jana. Budowla jest jednym z wcześniejszych świadków rozkwitu chrześcijaństwa. Należy do nielicznych świadków epoki karolińskiej. W klasztorze można także podziwiać najstarsze, średniowieczne freski. Wczasy w Szwajcarii warto spędzić także w Gryzonii. Gryzonia to tereny ponad tysiąca szczytów, a także bajecznych potoków i dolin.
Tradycja
Szwajcaria to kraj, który stanowczo otwiera się na nowe trendy, ale także nie zapomina o bogactwie tradycji. Kraj posiada około 900 muzeów, a wiele z nich są sławne nawet poza granicami kraju. Liczne przedstawiają regionalizm i folklor okolicznych wiosek. Szczególnie warte uwagi są tereny Jeziora Genewskiego. Do najbardziej kulturalnych miast zalicza się Bazylea, gdyż na małej powierzchni można spotkać tu mnóstwo muzeów. Bazylea posiada najstarsze muzeum sztuki na naszym kontynencie.
---

T.K. - http://www.esky.pl/moja-szwajcaria

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz