niedziela, 27 listopada 2011

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Otoczona trzema morzami Francja jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów państw. Zjeżdżają tutaj miłośnicy piaszczystych plaż, amatorzy górskich wspinaczek oraz pasjonaci sztuki i narciarstwa.
Symbolem miasta jest Wieża Eiffela usytuowana w zachodniej części centrum, na której dostępne są trzy poziomy widokowe, których można podziwiać całą panoramę Paryża.
Do stolicy Francji co rok przyjeżdżają rzesze zakochanych turystów, gdyż w tym mieście pełno jest romantycznych miejsc, zielonych ogrodów, luksusowych hoteli i wykwintnych restauracji.
Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także gotycka Katedra Notre – Dame z charakterystycznymi płaskimi wieżami, pięknymi witrażami oraz wielką rozetą, przez którą światło słoneczne przedostaje się do środka. Idąc dalej szlakiem architektury paryskiej nie sposób pominąć Łuku Triumfalnego na Polach Elizejskich, XVIII- wiecznego Panteonu, czy Bazyliki Sacré Coeur, gdyż są to najsłynniejsze francuskie zabytki. Paryż to także kulturalna stolica Europy, gdyż na każdym korku można natknąć się na galerie sztuki, muzea, teatry, czy wystawy obrazów. Najsłynniejszy jest oczywiście Luwr, w którym znajdziemy dzieła sztuki ze starożytnych państw, rysunki mistrzów renesansu, romańskie i gotyckie rzeźby, czy bogatą kolekcję dzieł sztuki Bliskiego Wschodu. Jednak to w Muzeum d'Orsey znajdują się obrazy impresjonistów, takich jak Monet, Degas, Van Gogh czy Seurata.

Wybierając się do Paryża warto zwiedzić dzielnicę Montmartre, która stanowi centrum paryskiej rozrywki i cyganerii. To tutaj można tworzą najsłynniejsi artyści i rzeźbiarze. W wolnej chwili warto także wybrać się do dzielnicy La Defense, która w ostatnich latach stała się centrum biznesu we Francji.

Apartamenty we Francji są tak usytuowane, że z okien rozpościera się widok do panoramę miasta, widać Sekwanę oświeconą blaskiem księżyca oraz bulwary. Warto ulokować się blisko Champs Elysees, gdzie przez cały rok czuć zapach róż z Ogrodów Luksemburskich. Najwięcej luksusowych hoteli i pensjonatów znajduje się na Polach Elizejskich, gdzie można zatrzymać się w wykwintnej restauracji serwującej francuską kuchnię albo w przytulnych kawiarenkach. Wyjazd do Francji dostarczy na pewno o wiele więcej atrakcji niż wakacje nad morzem, czy w górach, w których możemy odpocząć w Polsce, bez konieczności wyjazdu zagranicznego.

o Autorze
akteb

Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW

2 komentarze:

  1. Paryż, marzę, żeby wreszcie móc się do niego wybrać ;-) z mężem na romantyczny urlop. mam nadzieję, że uda nam się wreszcie to zorganizować ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto, ale proponuję po drodze (jeśli będziecie jechać samochodem) zahaczyć o Kolonię

      Usuń