wtorek, 15 listopada 2011

Narty w Gliczarowie Górnym

Foto ze strony :http://gliczarow.info.pl/

Podhale należy do najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku wśród miłośników białego szaleństwa w Polsce. Z jednej strony rozbudowuje się baza turystyczna w postaci nowych wyciągów i tras, z drugiej jest odpowiednie zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Choć często krytykuje się problemy z dostępnością do tras, to warto szukać wypoczynku poza zimową stolicą Polski, w mniejszych wioskach położonych kilkanaście kilometrów od Zakopanego. Oferują one tańsze noclegi a także coraz więcej tras na wyciągach i mniejsze natężenie ruchu, co łącznie przyczyni się do lepszego wypoczynku.
Decydując się na zimowy wyjazd na narty na Podhale, warto skierować się na Pogórze Gliczarowskie, do Gliczarowa Górnego.
Otóż Gliczarów Górny to miejscowość idealna do rodzinnego wypoczynku, jest położona na uboczu, jest tu cicho i spokojnie. Z Gliczarowa rozciąga się wspaniała panorama na niemal wszystkie tatrzańskie szczyty, a czyste powietrze jest zalecane przez lekarzy. Znajdziemy tu bardzo dobre warunki do uprawiania aktywnej turystyki, liczne szlaki turystyczne, trasy do narciarstwa biegowego, jak i wiele innych ciekawostek i atrakcji. W okolicy znajduje się kilka stacji narciarskich, do których dojeżdża z Gliczarowa skibus. W samym Gliczarowie znajdziemy wiele pagórków na których dzieciaki mogą wyszaleć się na sankach i biegać w nartach. Gliczarów Górny to świetna baza wypadowa na Słowację, na tatrzańskie szlaki, do Zakopanego czy do innych miejsc na Podhalu i Spiszu.

W Gliczarowie Górnym znajdziemy dobrą bazę noclegową w postaci nowoczesnych pensjonatów czy willi oferujących noclegi w Gliczarowie. Z pokoi roztacza się widok na Tatry, a cisza i spokój zachęcają do odpoczynku. Co ważne, ceny są niższe niż w Zakopanem, choć standard noclegów jest porównywalny. Są tu też prawdziwe góralskie karczmy oferujące podhalańskie potrawy i przysmaki oraz drewniany kościółek w stylu podhalańskim. Gliczarów Górny to nie tylko doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku zimą, ale także jedna z ostatnich miejscowości w której poznamy prawdziwego ducha góralszczyzny.
Autor: bury

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz