niedziela, 27 listopada 2011

Jedziemy na Półwysep Jukatański

Jedziemy na Półwysep Jukatański

Autorem artykułu jest Agnieszka Kowalska

Meksyk jest pięknym krajem, położonym na południu Ameryki Północnej. Warto się wybrać do tego egzotycznego miejsca na wakacje, ponieważ jest to niezwykłe miejsce. Poznamy tutaj kulturę Majów i Azteków,  a także będziemy mogli nurkować w Morzu Karaibskim, podziwiając podwodny świat.

Jeżeli jedziemy do Meksyku, ponieważ ten kraj nas bardzo zafascynował, to musimy się zastanowić, jaki region odwiedzimy. Najczęściej przez turystów wybieramy jest Jukatan, ponieważ to najbardziej atrakcyjny turystycznie.

Na Półwyspie Jukatańskim są piękne, piaszczyste, czyste plaże i przejrzysta woda, a także bardzo dużo zabytków historycznych. Poza tym jest tutaj dogodny klimat dla turystów i dużo przyrody, zielone tereny, jaskinie. Jeśli wybierzemy się do tego miejsca, to obowiązkowo musimy zwiedzić prekolumbijskie miejsca, takie jak Chichen Itza. Jest to miasto zbudowane przez Majów ok. 450 roku, zachowana są tutaj Świątynia Kukulkana, Świątynia Wojowników, obserwatorium El Caracoi Miejsce to jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także jest jedynym z siedmiu cudów świata.

Najbardziej popularnym kurortem jest Playa del Carmen, który leży na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Możemy tutaj wypłynąć na rejs po Morzu albo zanurzyć się w wodach i podziwiać rafy koralowe i cały podwodny świat. Popularne jest także żeglarstwo, surfing, windsurfing, kajakarstwo. Natomiast miłośnicy gór mogą uprawiać tutaj alpinizm podziemny. Meksyk jest bardzo pięknym krajem, warto cały zwiedzić.

Podsumowując, warto wybrać się na Jukatan, ponieważ to miejsce słynie z turkusowych, piaszczystych plaż, bogatej fauny i flory i rozbudowanej infrastruktury hotelowej. Poza tym będziemy mieli okazje poznać starożytną kulturę Majów. Krajobrazy nas tutaj zachwycą i zawsze będziemy chcieli wracać do Meksyku.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz