niedziela, 26 sierpnia 2012

Berlin - wspaniała architektura i zachwycające botanisher Garten

Berlin - wspaniała architektura i zachwycające botanisher Garten

Autorem artykułu jest Lidia Sproch

  
To miasto zachwycające, tętniące życiem. Nowoczesna metropolia, która fascynuje swoją historią.
Bogate we wszelkiego rodzaju ślady przeszłości, zabytki, pomniki, muzea, teatry, filharmonie. Miasto multinarodowe, gdzie ścierają się kultury z całego świata.
Będąc w Berlinie, nie wolno przegapić: Bramy Brandenburskiej - odrestaurowanego łuku triumfalnego z XVIII w., Reichstagu, gmachów historycznych przy Unter den Linden: opera, galeria narodowa, Uniwersytet Humboldta. Centrum handlowo- rozrywkowym jest Kurfurstendamm, nazwane przez Thomasa Wolfe'a najdłuższą kawiarnią świata. Warto zobaczyć tu także Tiergarten, czyli zoo - piękne, jeszcze dziewiętnastowieczne.

Walory i atrakcje turystyczne Berlina
Brama Brandenburska to zabytek będący symbolem Berlina. Reprezentacyjna aleja Unter den Linden z zabytkową zabudową z XVIII i XIX w. (np. Uniwersytet, Stara Biblioteka, Arsenał) biegnie w kierunku wschodnim od Bramy Branderburskiej. Nad rzeką Sprewa znajduje się średniowieczna, najstarsza średniowieczna część Berlina z kościołem Św. Mikołaja. Bogata w atrakcje turystyczne jest leżąca na Sprewie wyspa, na której znajduje się wiele muzeów(Museum - lnsel). Alexanderplatz (plac w centrum Berlina z nowoczesną zabudową, centrum komunikacyjne Berlina) kontrastuje z pobliską starówką Berlina.

Zabytki architektury
Mnogość pałaców na terenie Berlina (głównie w stylu barokowym i klasycystycznym) wynika z zakorzenionych tutaj tradycji miasta rezydencjonalnego. Najbardziej znane, najbardziej okazałe pałace i zamki na terenie Berlina to: pałac Charlottenburg z XVII, XVIII w., pałac na wyspie Pfauen z XVIII, zamek myśliwski Grunewald (XVI, XVIII w).

Muzea  w Berlinie
Berlin szczyci się sporą liczbą muzeów - ponad 50 muzeów berlińskich co roku odwiedza ponad 4 mln turystów.
Najbardziej znanymi w świecie muzeami w Berlinie są przede wszystkim Muzeum Egipskie - Ägyptisches Museum und Papyrussammlung - (popiersie króla Echnatona, głowa Nefretete), Muzeum Pergamońskie ze zrekonstruowanym Wielkim Ołtarzem Zeusa (ołtarz pergamoński)

Ogrody w Berlinie
Ponadto w Belinie można znaleźć dwa ogrody zoologiczne w tym jedno z najstarszym w Europie akwarium, Stadion Olimpijski zbudowany na XI Igrzyska oraz liczne zielone tereny oraz kompleksy leśne (m.in. Grünewald z jeziorem Wannsee).
Jeden z najstarszych w Europie ogród botaniczny w Berlinie jest kolejną dużą atrakcją turystyczną miasta. Bogate tradycje teatralne, wiele kulturalnych imprez o znaczeniu międzynarodowym co roku odbywa się w Berlinie (m.in. Berliner Festwochen, Berliner Jazztage, Theatertreffen).

Wypoczynek w Berlinie
W samym Berlinie panują bardzo dogodne warunki do wypoczynku - wpływa na to położenie miasta na Pojezierzu Brandenburskim. Ponad 30% powierzchni Berlina to tereny zielone. Grunewald, Duppel, Spandau, Tegel to duże tereny leśne leżące w granicach Berlina. Oprócz tego na terenie miasta leżą naturalne tereny trawiaste z zaroślami: Gatower Heide, Jungfernheide, Konigsheide, na których łącznie znajduje się prawie 800 km ścieżek rowerowych i pieszych. W obrębie terenów zielonych znajdują się również jeziora, których łączna długość brzegów wynosi 324 km. Jeziora te i ich infrastruktura tworzą doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, organizowane są również rejsy wycieczkowe. Dlatego Berlin jest doskonałym miejscem zarówno na weekendowy wypad we dwoje jak i świetne wakacje dla całej rodziny .
---

https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz