Frankfurt - miasto tradycji i nowoczesności

Frankfurt - miasto tradycji i nowoczesności

Autorem artykułu jest Lidia Sproch

Frankfurt - metropolia położona w sercu Europy, znana z niezwykłej mieszanki zaskakujących przeciwieństw - tradycji i nowoczesności, handlu i kultury, żywiołowej ruchliwości i spokojnej zadumy. Przepiękne miasto, do którego co roku ściągają miliony turystów.
  Z długą listą muzeów połączoną z wieżowcami i częścią historyczną miasta, Frankfurt jest miastem łączącym stare czasy z nowoczesnością. Miejsca warte odwiedzenia to m.in. stara dzielnica Sachsenhausen znana jako 'dzielnica wina jabłkowego' gdzie znajdziesz ponad 20 barów i restauracji w tej stosunkowo małej dzielnicy.
Tu znajduje się Stara Opera, która funkcjonuje obecnie jako sala koncertowa. Można również wspiąć się na szczyt Main Tower i podziwiać piękną panoramę.

Frankfurt posiada szereg wartych uwagi zabytków, zwłaszcza kościołów. To także europejska Mekka dla miłośników wieżowców. Właśnie tutaj znajdują się dwa najwyższe budynki w Europie: Commerzbank - 299 m i Messeturm 257 m., stanowią one chlubę miasta, główny temat, jaki pojawia się na widokówkach miasta oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych.

Centrum miasta zachwyca swoją elegancją, czystością i prostotą. Wieczorem liczne puby i dyskoteki zapewniają dobrą zabawę - Frankfurt tętni życiem 24 godziny na dobę.

Geografia i klimat
Frankfurt jest położony nad rzeką Men, w niemieckim landzie Hesja. Miesiące zimowe są tutaj raczej zimne i deszczowe, zdarza się, że pada śnieg. Miesiące letnie są ciepłe i łagodne.

Festiwal Muzeów
Kolejna edycja Festiwalu Muzeów Museumsuferfest w Frankfurcie nad Menem już niebawem zapewne znowu przyciągnie rzesze osób spragnionych kulturalnej rozrywki na najwyższym poziomie. Warto wiedzieć, że corocznie festiwal gromadzi nawet do 3 milionów zwiedzających, którzy pragną zobaczyć muzea umiejscowione w malowniczej scenerii rzeki Men. W tych dniach wszystkie wystawy muzealne otwarte są nawet do późnych godzin nocnych i kuszą wyjątkowymi ekspozycjami. Tradycyjnym zwieńczeniem imprezy jest pokaz fajerwerków odbywający się nad samą rzeką Men.Widok zachwycający.
---

https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu