piątek, 31 sierpnia 2012

Bruksela i inne wspaniałe belgijskie miasta

Bruksela i inne wspaniałe belgijskie miasta

Autorem artykułu jest Lidia Sproch

  Bruksela jest stolicą Belgii i wraz z wieloma w tym kraju pięknymi miastami tworzy swoisty klimat, dzięki czemu turystyka rozwinęła się tutaj na bardzo wysokim poziomie. Turyści bardzo chętnie odwiedzają ten kraj, by podziwiać wspaniale zachowane belgijskie miasta.

Bruksela
Serce miasta i mekka turystów to Grand Place – wspaniały choć niewielki rynek z monumentalnym ratuszem – absolutnym majstersztykiem stylu Art Nouveau. Zresztą wszystkie szlachetne zabytkowe kamienice wokół placu, mieszczące na parterze kawiarnie, czekolatiernie i restauracje z ogródkami zachwycają detalami architektonicznymi: witrażami, pięknie zdobionymi oknami, złotymi figurkami, wykuszami, balkonami. To tu odbywają się główne uroczystości z udziałem rodziny królewskiej, tu latem organizowane są koncerty, pokazy tańca, musztry wojskowe. W Brukseli koniecznie trzeba spróbować czekoladek i lokalnie ważonego piwa w jednej z niezliczonych piwiarni.

Brugia
Jedną z największych atrakcji turystycznych Belgii jest miasto leżące na północy kraju Brugia. Jest to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w zachodniej Europie, co czyni je najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych. W tutejszych muzeach zgromadzone są jedne z najbogatszych kolekcji sztuki flamandzkiej, zaś ulice Brugii przetykane są układającymi się w dziwny wzór wąskimi kanałami. Wzdłuż nich stoją wspaniałe stare domy potrafiące zachwycić nawet najbardziej wybrednych podróżników.  Dziś największe znaczenie dla miasta ma jego wygląd. Kanały, kamienice, brukowane ulice i zaułki, muzea, dźwięki dzwonów, kwiaty - turyści są zachwyceni.Całe miasto otoczone jest fosą oraz murami służącymi w średniowieczu jako skuteczna obrona przed najeźdźcami.

Gandawa
Gandawa(Gent) jest często pomijana przez turystów. A w Gandawie można znaleźć podobnie zachwycające średniowieczne zaułki przy dużo spokojniejszej atmosferze. Nie ma tylu turystów, a to sprzyja lepszemu poznaniu miasta. Włócząc się starymi uliczkami można wsiąknąć w czas, zapomnieć o dzisiejszym tempie i sączyć spokój murów stojących od setek lat. W średniowieczu Gandawa była po Paryżu największym miastem w Europie.

Antwerpia
Antwerpia to miasto diamentów. Tu szlifuje się najwięcej diamentów na świecie. Miasto chce wykorzystać ten splendor na wiele sposobów. Jest uznanym ośrodkiem mody, nowoczesnych muzeów, wielkich centrów handlowych i muzyki klubowej. Nocna scena miasta jest wyjątkowo żywa i różnorodna.

Ostenda
Królowie belgijscy zwykli przyjeżdżać nad morze właśnie do Ostendy. Stąd określenie "królewski kurort". Jak na kurort przystało jest piękne nabrzeże, piaszczyste plaże i molo. W porcie cumuje "Mercator", statek belgijskiej floty handlowej zamieniony na muzeum. Do zwiedzania pozostaje jeszcze kasyno i fort Napoleona.

Spa
Jeśli dziś mówimy, ze idziemy do spa to dlatego, że w Belgii jest miasto, które już w XIV wieku oferowało leczenie u źródeł. Miasto nazywa się właśnie Spa i leży w pobliżu Liege. Przyjemne położenie w dolinie Ardenów i gorące źródła zachęcają do odwiedzin zwykłych turystów jak i śmietankę świata towarzyskiego, a nawet koronowane głowy.
---

https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz