piątek, 27 lipca 2012

Bawaria - najchętniej odwiedzany region Niemiec


Bawaria - najchętniej odwiedzany region Niemiec

Autorem artykułu jest Lidia Sproch

Inspiracja i prawdziwa radość życia. Biało-błękitne niebo i krystalicznie czyste jeziora. Średniowieczne miasta i pulsujące metropolie. Bawarskie obyczaje i serdeczna gościnność. Mistyczne bory i pokryte śniegiem szczyty. Aktywny styl życia i odpoczynek. Światowe dziedzicwo UNESCO i urozmaicona oferta kulturalna. Tym wszystkim inspiruje Bawaria.
Bawaria – kraj urlopów i cel podróży nr 1 w Niemczech
Raj dla szukających odpoczynku i amatorów sportu tworzą liczne, krystalicznie czyste rzeki i jeziora, parki narodowe, rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe, mistyczne lasy i słoneczne winnice, dzikie i romantyczne średniogórze, majestatyczne szczyty Alp – wraz z najwyższym szczytem Niemiec, Zugspitze. Na licznych, popularnych szlakach turystycznych, takich jak np. Szlak Romantyczny, Szlak Zamków czy Niemiecki Szlak Alpejski można odkrywać tutejsze urozmaicone krajobrazy.

Bawarska różnorodność
Niezliczone malownicze wioski, miasta ze średniowiecznymi rezydencjami i oczywiście Monachium – bawarska stolica i metropolia światowego formatu – tworzą Bawarię; ponadto wspaniałe pałace i zdobne, barokowe kościoły, średniowieczne klasztory i niezdobyte twierdze: słynny na świecie zamek Neuschwanstein (króla Ludwika II) i kościół Wieskirche (światowe dziedzictwo UNESCO; jak również Limes, Würzburg, Bamberg i Regensburg). Łącznie ponad 100 000 zabytków architektury, więcej niż 1 200 muzeów i zbiorów sztuki oraz 40 najwyższej rangi scen teatralnych i operowych znajduje się w Bawarii. Poza tym przyciągają tradycyjne imprezy, takie jak na przykład monachijski Oktoberfest, Wesele w Landshut, Misteria Pasyjne w Oberammergau czy słynny norymberski jarmark bożonarodzeniowy z Dzieciątkiem Jezus.

Bawaria szczyci się największą wśród wszystkich krajów związkowych Niemiec powierzchnią obszarów wypoczynkowych. Najważniejsze w turystyce Bawarii są oczywiście Alpy: dotyczy to zarówno turystyki krajowej, jak i zagranicznej. W Alpach na terenie Bawarii jest wiele ośrodków turystycznych i sportowych, uzdrowiska, hotele i centra kongresowe.

Przede wszystkim miasta Bawarii stanowią tutaj ośrodki turystyczne. Wśród nich najważniejszymi są:
Monachium
Augsburg - założony jeszcze w czasach rzymskich, odegrało znaczącą rolę w historii średniowiecznej.
Zabytki Augsburga: katedra romańsko-gotycka (XI, XIV w.), kościoły z XV-XVI w., kaplica Fuggerów w kościele Św. Anny, osiedle mieszkaniowe Fuggerei (XVI w.), brama miejska (XVI w.), ratusz, arsenał, pałac w stylu rokoko z XVIII w.

Landshut
Historia Landshut sięga XIII w. W średniowieczu Landshut pełniło okresowo rolę rezydencji książęcej. Od roku 1800 do 1826 w Landshut działał uniwersytet, który przeniesiono do Monachium. Najciekawszym zabytkiem Landshut jest ul. Altstadt - najcenniejszy zespół zabytkowy w Niemczech, na który składają się XIV-wieczny kościół, rezydencja i XVI-wieczne domy mieszczaństwa.

Ingolstadt - dziś znane przede wszystkim z głównej siedziby koncernu samochodowego Audi. Inglostadt to miasto, które powstało w średniowieczu (XIII wiek). Było rezydencją książąt i królów w XIV i XV w. W Inglostatd założono w 1472 r. uniwersytet, na którym rozwijały się nauki humanistyczne, po roku 1549 był on centrum kontrreformacji.
---
https://www. luna90-podrozemarzen.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz