sobota, 29 października 2011

Kalabria - malowniczy zakątek Włoch

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze

Prawie każdy marzy o wczasach we Włoszech i o tak malowniczych miejscach jak Kalabria. Ten kraj to kolebka cywilizacji, kultury i sztuki naszego kontynentu.

Większość osób myśląc o urlopie we Włoszech bukuje bilety lotnicze do Rzymu, gdyż jest to główny obszar tego państwa, skupiający mnóstwo turystów. Jednak Włochy, oprócz Rzymu mogą poszczycić się wieloma pięknymi miejscami. Miedzy innymi jest to słoneczna wyspa Sycylia- nazywana perłą Morza Śródziemnego, a także inne miasta jak Florencja czy Bolonia. Do atrakcyjnych turystycznie obszarów należy także Kalabria.

Kalabria


Kalabria zlokalizowana jest na końcu włoskiego buta. Przepełniona jest zabytkami i cudami kultury. Kalabria oddaje najlepiej styl i charakter południowego stylu życia, gdzie ludzie są życzliwi i gościnni, przede wszystkim nie ma w tym miejscu pośpiechu. Reggio de Calbaria to jedno z najpopularniejszych miejsc na tym obszarze. Miasto przepełnia cisza, jest to jedno z nielicznych obszarów gdzie nie słychać nawet samochodów. Tutaj znajduje się promenada, nazywana przez turystów i mieszkańców najpiękniejszym kilometrem Włoch. Tutaj widać Sycylię a także najpopularniejszy wulkan Etnę. Turyści nie powinni ominąć także miejscowości Tropea, w której znajduje się słynne uzdrowisko. Zmęczeni turystycznym gwarem możemy udać się do Pizzo.

Niedaleko od Pizzo zlokalizowany jest jeden z najsłynniejszych hoteli tego regionu Hotel Rocca Nettuno Garden. Zlokalizowany jest wśród pomarańczowych gajów a jednocześnie ma świetne połączenie z centrum miasta a także lotniskiem. Hotel posiada 580 pokoi o wysokim standardzie. Hotel jak większość w tym regionie oferuje usługi all inclusive. Budynek przystosowany jest także dla dzieci oferując mnóstwo atrakcji jak animacje, brodzik, plac zabaw a nawet opiekę. W hotelu można skorzystać z centrum odnowy biologicznej, a także wziąć udział w wielu zajęciach sportowych i tanecznych. Koło hotelu znajduje się szeroka piaszczysta plaża.
Mnogość zabytków i atrakcji turystycznych w Kalabrii, sprawi, że znajdą tutaj coś dla siebie zarówno turyści wolący aktywny jak i leniwy wypoczynek.

---
Tanie bilety lotnicze - tanie bilety!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz