Szwajcaria - sposób na udane wczasy

Autorem artykułu jest Bilety Lotnicze


Szwajcaria to przepiękny kraj ze stolicą w Bernie. W państwie obowiązują aż cztery języki urzędowe: francuski, retroromański, niemiecki i włoski. Do największych i najpopularniejszych miast należy Bazylea, Zurych, Genewa czy Lozanna.

 Kraj ten to jeden z niewielu, który nie ma dostępu do morza. Warunki do egzystencji nie są zbyt łatwe, gdyż teren jest górzysty. Najwięcej ludzi skupionych jest na wyżynie Szwajcarskiej. Tutaj zlokalizowane są główne rzeki i jeziora. Wyżyna odznacza się klimatem umiarkowanym, w górach natomiast jest znacznie zimniej. Na samym szczycie Alp znajduje się lodowiec. Fauna i flora w Szwajcarii jest bardzo bogata. Spotkamy tu zwierzynę typową dla lasów mieszanych. Oprócz walorów naturalnych Szwajcaria posiada bardzo bogatą listę zabytków. Wiele z nich znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Szwajcaria

Do najważniejszych należą zamki w Bellinzonie. Jego korzenie sięgają czasów średniowiecznych, kiedy to głownie budowano takie konstrukcje w celach obronnych. Zamki są głównym skarbem całej doliny Tocino.
W stolicy z kolei znajduje się zabytkowe miasto. Można podziwiać tam arkady, które liczą sobie nawet 500 lat. Później zmodernizowano miasto, gdyż zaczęto je odbudowywać. Postarano się jednak o zachowanie tradycji i kultury.

U stóp góry Lugano znajduje się góra w kształcie piramidy. Można odnaleźć tam wykopaliska, sięgające najstarszych okresów paleontologicznych. Odnaleziono tutaj wiele gatunków oryginalnych zwierząt jak ichtiozaury, notozaury czy inne archaiczne zwierzęta.

Pasjonatów wina Szwajcaria zaprasza do winnic w Lavaux. Zlokalizowany jest koło jeziora Genewskiego. Tutaj znajdują się najpopularniejsze, szwajcarskie winnice. To właśnie miedzy innymi z przepysznego wina a także z innych trunków słynie ten kraj.

Szwajcaria to doskonały wybór na wczasy o każdej porze roku. W zimie to wymarzone tereny do szusowania na nartach i innych sprzętach. Cisza alpejskich wiosek zachęca do spacerowania i odkrywania ich o wszystkich porach roku. Atrakcje turystyczne w największych miastach gromadzą tłumy urlopowiczów. Piękno krajobrazu, bogata panorama miasta sprawia, że Szwajcaria to naprawdę wyjątkowy teren.

Szwajcaria

---
Wczasy

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu