Rejsy po morzu śródziemnym - warto wiedziećAutorem artykułu jest Anna Rzetecka


Rejsy statkiem pasażerskim to nietradycyjny sposób na spędzenie słonecznych wakacji. Obecnie wiele biur podróży prowadzi taką usługę w bardzo bogatej ofercie.
Moda na rejsy po morzu śródziemnym wkroczyła do naszych biur już klika lat temu i cieszy się dużym powodzeniem.
Często takie wyprawy serwują sobie nowożeńcy czy zakochane pary ale i ludzie pragnący inaczej spędzić czas niż na tradycyjnej plaży.
Warunki na statku pasażerskim są bardzo dobre czym umożliwiają gościom rejs w luksusowych warunkach. Na statkach wycieczkowych klasy Voyager znaleźć można wszystko; od ścianki wspinaczkowej i lodowiska po Promenadę Królewską.
Pojemność dużych statków pasażerskich to około 3 tysiące gości i 1 tysiąc pracowników obsługi.
Kabiny mają średnio od 15 m2 - 130 m2, w zależności od kategorii. W kabinie znajdują się takie udogodnienia jak: łazienka oraz toaleta, TV, Internet, telefon, klimatyzacja, sejf. Istnieją oczywiście kabiny dla osób niepełnosprawnych.

Na statku pasażerskim pływającym po morzu śródziemnym jest bardzo wiele atrakcji oraz udogodnień. Poczynając od bardzo dobrze wyposażonych restauracji, barów, przez kasyna, po lodowisko, kino, dyskotekę bibliotekę, kafejkę internetową czy teatr.
Oczywiście główną atrakcją dla gości są baseny, jacuzzi oraz wellness &spa. W końcu po to jedzie się latem na wakacje. Dla dzieci na statku znajdują się kluby, które podzielone są wg grup wiekowych oraz przedszkola.

Przykładowy rejs po morzu śródziemnym trwa 9 dni i podczas tych dni statek przepływa z jednej miejscowości do drugiej a podczas postoju goście statku mają czas na zwiedzanie. Podczas rejsu można zwiedzić miedzy innymi takie miejsca jak: Sycylię we Włoszech, Ateny i Pireus w Grecji oraz oczywiście wypocząć podczas pobytu na morzu.
Na statku istnieje samodzielny punkt medyczny, w którym w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc medyczna.
Urlop na statku pasażerskim to jakby pobyt w małej miejscowości turystycznej, bardzo duża atrakcja, dlatego polecam wszystkim taki sposób na spędzenie urlopu.
---
Rejsy po morzu śródziemnym

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu