Dziwnów nad morzem

Dziwnów nad morzem

Autorem artykułu jest katia81

Dziwnów położony jest w zachodniej części polskiego wybrzeża między Dziwnówkiem a Międzywodziem częściowo na Mierzei Dziwnowskiej. Dziwnów to doskonałe miejsce na rodzinne wczasy nad polskim morzem z dziećmi.
Ujście rzeki Dziwny, bliskie sąsiedztwo z największa polską wyspą Wolin oraz nieduża odległość od tak słynnych ośrodków turystycznych jak Międzyzdroje, Pobierowo, Rewal czy Niechorze sprawiają, że Dziwnów to niemal wymarzona lokalizacja na letnie wczasy nad polskim morzem zapewniająca wyśmienite i z turystycznego punktu widzenia bardzo oryginalne warunki nie tylko do leniuchowania w nadbałtyckim kurorcie ale również w pełni do aktywnego odpoczynku.

Jeśli chodzi o standardowe atrakcje dla lubiących wylegiwanie się nad brzegiem morza w promieniach słonecznych, kąpiel w Bałtyku czy budowanie zamków z piasku to plaża w Dziwnowie chociaż nie jest ekstremalnie szeroka, to jak na tej wielkości wypoczynkową miejscowość w zupełności wystarczająca. Ponadto bardzo czysta, schludna, ogrodzona od strony wydm, posiadająca łagodne wejście do morza bardzo bezpieczne szczególnie dla bawiących się w wodzie małych dzieci..

Dla preferujących spacery nad morzem, Dziwnów oferuje zarówno możliwości spacerowania plażą do sąsiednich miejscowości wypoczynkowych, przechadzki po kurorcie i okolicach, popularny nordic walking po okolicznych zielonych terenach z Wyspą Wolin włącznie lub  po prostu długie spacery wzdłuż starej i nowej części promenady wiodącej wzdłuż niemal całego pobrzeża Dziwnowa. Betonowy i brukowany chodnik z ławkami odnowiony w ostatnich latach daje możliwości podziwiania fantastycznych widoków na plażę i morze, spacerowania, jak również wypoczywania tuż nad brzegiem morza również w niezbyt słoneczne dni.

Dziwnów jest miejscowością stosunkowo mocno doinwestowaną. Na każdym kroku widać ładne oryginalne zejścia na plaże, obszerne i gustownie zaprojektowane, wiele ławeczek przy chodnikach oraz place zabaw dla dzieci. Ponadto samo miasteczko wygląda niesamowicie schludnie i estetycznie. Uroku dodają nowoczesne obiekty noclegowe w Dziwnowie czyli kwatery, pensjonaty i apartamenty jak również budynki gastronomii proponujące smaczne ryby smażone, grillowane oraz masę dań obiadowych jak desery i kielichy lodowe w restauracjach, kawiarniach i lodziarniach.

Dziwnów Promenada gwiazd sportuNa specjalną uwagę w Dziwnowie zasługuje tzw. ulica gwiazd sportu, na której można oglądać repliki medali zdobytych w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przez krajowych sportsmenów na rozmaitych imprezach, mistrzostwach i olimpiadach. Ta oryginalna uliczka stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych kurortu. Wszystkie repliki trofeów zgromadzone są wzdłuż deptaka i wystawione na dużych betonowych tablicach tak, że podziwiać może każdy bez biletów, wejściówek i nie wchodząc do żadnego muzeum.

Od strony jeziora w Dziwnowie można podziwiać w porcie pomysłowo zaprojektowane i pieczołowicie wykonane stateczki pasażerskie wożące turystów po zalewie oraz wypływające na pełne morze. Dziwnów to niewątpliwie mnóstwo  atrakcji turystycznych również dla najmłodszych, w samym centrum funkcjonuje między innymi wesołe miasteczko.

---
Dziwnów-noclegi
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu