piątek, 30 marca 2012

Pielgrzymka jako wyprawa duchowa

Pielgrzymka jako wyprawa duchowa
Pielgrzymowanie to obyczaj praktykowany od zarania ludzkości. Potrafimy wymienić przykłady słynnych pielgrzymów – pątników, którzy w ten sposób chcieli uskutecznić duchowego oczyszczenia i odnaleźć się jeszcze raz w otaczającej ich rzeczywistości.

Co ciekawe pielgrzymki nie należą wcale do historii i nie muszą być kojarzone tylko i wyłącznie z czasami starożytności lub nowożytności. Także dziś, u zaranie Nowego stulecia, dużo osób decyduje się na wyjazd, która ma na celu zmienić jej formę ducha i pogłębić wiarę.
Jako miejscowości święte, które stają się celem tego rodzaju wycieczek duchowych możemy wymienić miejscowości zespolone z kultem religijnym (jak na przykład Betlejem, Rzym czy Izrael), miejsca objawień (dla przykładu sanktuaria Matki Boskiej) lub też dawnych, ludowych obrzędów.
W Naszej ojczyźnie kultowe są pielgrzymki na Jasną Górę, do Lichenia czy też tak zwane pielgrzymki śladami świętych. Pośród miejsc obcych wskazane jest wymienić wspomniany przedtem Watykan, Izrael, ale także Lourdes, Fatima czy Miasta w Etiopii. Wszystkie z tych miejsc nierozerwalnie łączy się z religią i stanowi bardzo dobry punkt, w którym jesteśmy wstanie skoncentrować się na naszym życiu duchowym.
Jak wybrać się na pielgrzymkę? Istnieje możliwość, aby wyjechać samotnie, lecz można wybrać się z grupą pielgrzymów w zakresie oferty, którą sprzedają różnorodnego wariantu biura pielgrzymkowe. Wystarczy sprawdzić w internecie, który jest miarodajną bazą informacji na temat organizacji pielgrzymek i wybrać najbardziej dogodną dla nas propozycję. Pamiętajmy, że pielgrzymka nie musi kojarzyć się z samotnością i bólem.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: labomak

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz