niedziela, 4 marca 2012

Wrocław – atrakcje dla dzieci

Wrocław – atrakcje dla dzieci

Autorem artykułu jest katia81

Wrocław to miasto świetnie nadające się na weekendowy wyjazd z dziećmi. Wiele atrakcji turystycznych dedykowanych głównie dzieciom nie pozwoli im się nudzić, a opiekunom da chwile wytchnienia pomiędzy zwiedzaniem kolejnych zabytków stolicy Dolnego Śląska.
Jednym z tych miejsc które obowiązkowo trzeba odwiedzić zwiedzając Wrocław z dziećmi jest Wrocławski Ogród Zoologiczny.
Niegdyś mocno spopularyzowany za sprawą państwa Gucwińskich prowadzących program telewizyjny „Z kamerą wśród zwierząt” dedykowany nie tylko dzieciom a traktujący o poszczególnych miejscach, mieszkańcach i ciekawostkach wrocławskiego ZOO. Wrocławskie ZOO to wciąż największy w Polsce ogród zoologiczny i aby go spokojnie zwiedzić, poznać wszystkie zamieszkujące go zwierzęta a także znaleźć czas na zabawę z dziećmi na placach zabaw trzeba poświęcić praktycznie cały dzień.  Do ZOO dojechać najłatwiej tramwajem, w pobliżu jest również parking więc osoby przyjeżdżające samochodem również mają go gdzie zostawić.
Po wyjściu z ogrodu zoologicznego warto odpocząć korzystając z posiłku regenerującego serwowanego na świeżym powietrzu w pobliżu tuż przed Halą Stulecia. Następnie warto wybrać się na pokaz muzyczno-iluminofoniczny czyli na tańczące fontanny. Pokaz trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest niezwykle efektowny zwłaszcza po zmroku kiedy to gra świateł i muzyki jest w pełni wyeksponowana. Fontanny tryskają w górę na ponad 30metrów co tworzy niesamowity spektakl podziwiany z ułożonych wokół basenu z fontannami ławeczek. Niezapomniane przeżycie.
Niemalże w centrum Wrocławia usytuowany jest  bardzo zadbany ogród botaniczny który również warto odwiedzić z dziećmi. Mogą one wśród okazów roślin pobiegać, pobawić się i zwiedzić również wspaniałe ekspozycje ryb akwariowych.
krasnalNajbardziej słynne i lubiane przez dzieci są jednak wrocławskie krasnale. Rozlokowane sa one w przeróżnych miejscach w centrum Wrocławia, bardzo nietypowych czasami zagadkowych. Odnajdywanie kolejnych figurek krasnali sprawia dzieciom ogromną frajdę. Aby ułatwić sobie to bardzo trudne zadanie warto zaopatrzyć się w mapę krasnali którą można nabyć w informacji turystycznej i w każdym kiosku.
Masa atrakcji turystycznych dla dzieci przygotowywana jest również na wrocławskim rynku gdzie działają przeróżni animatorzy zabawiający najmłodszych. Wieczorami w lecie odbywają się liczne pokazy sztukmistrzów oraz tancerzy, szczególnie efektowne są pokazy tancerzy z ogniami.
Aby zwiedzanie Wrocławia z dziećmi było naprawdę komfortowe trzeba oczywiście pokusić się o zarezerwowanie dobrze zlokalizowanego noclegu. Dobrym rozwiązaniem jest hotel w centrum Wrocławia. Jeżeli trafimy na dobrą promocję to z pewnością będą to noclegi w korzystnej cenie.
---
Wrocław
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz