niedziela, 4 marca 2012

Ocypel – piękna wieś w Borach Tucholskich

Ocypel – piękna wieś w Borach Tucholskich

Autorem artykułu jest Magda Smyczek

Wiele jest urokliwych miejsc w naszym kraju. W moim sercu najważniejszy jest jednak Ocypel - piękna miejscowość turystyczna na pomorzu. Tu się urodziłam, to miejsce kocham.
Tym razem opowiem wam o mojej rodzinnej miejscowości. 
Ocypel to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Ta mała wioska położona jest wśród jezior i lasów. Na mapie kraju szukaj jej na pomorzu niedaleko Lubichowa. Wieś założona została w XVIII wieku. Te tereny należą do Borów Tucholskich. Niedaleko Ocypla przepływa rzeka Wda – miejcie ulubione przez kajakarzy. W samej miejscowości rozpoczyna się gęsty las. 
Rozlewają się tu także dwa jeziora - Mały i Wielki Ocypel. Nad większym z nich (112 hektarów) znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych. Duża plaża, ogromne jezioro z wyspami, las i świeże powietrze. To wszystko przyciąga wczasowiczów do Ocypla.
Ocypel, jak zresztą całe Bory Tucholskie, słynie z dziewiczej natury: wielu pięknych występujących tu roślin i zwierząt. Tereny te są lubiane przez grzybiarzy oraz osoby zbierające jagody. W lasach można spotkać dziki i jelenie. Można zauważyć drzewa obgryzione przez bobry i przemykającego lisa. Także rybacy mogą tu znaleźć zaciszne zakątki gdzie można złapać dużą rybę.
Zatem pamiętajmy – jeśli jedziemy w Bory Tucholskie, to najlepiej do Ocypla. Na pewno nie pożałujecie. Tutaj turystów wita się uśmiechem. Mieszkańcy oferują kwatery do wynajęcia i inne usługi dla turystów. Koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny i wybierzcie się na polowanie. Relaks, zabawa, świeże powietrze i niezapomniane chwile na łonie natury – tego możecie się spodziewać w Ocyplu.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz