czwartek, 15 marca 2012

Vodice – Miejsce Na Beztroskie Wakacje W Chorwacji

wakacje w ChorwacjiMiejsce takie jak to jest wręcz idealny pomysł nawakacje w Chorwacji, i to z wielu powodów.
Po pierwsze miasto posiada dobrze utrzymaną i rozbudowaną infrastrukturę, dzięki wysokiej jakości drogom. Łatwo można się tutaj dostać  autostradą z Zagrzebia.
Nie brakuje również atrakcji dla miłośników życia nocnego, którzy chętnie odwiedzają tutejsze bary czy kluby nocne takie jak np.: Exit, Hacienda czy nowo otwarty Opium.


Lubiący długie spacery turyści na pewno docenią ciągnącą się od zachodu promenadę zaczynającą się we wsi Sovlje w pobliżu Tribunj. Jest to wioska rybacka znana z odbywających tutaj w sierpniu wyścigów osłów, które przyciągają tysiące widzów. Pośród licznych atrakcji nie można przegapić także Kościoła Świętego Mikołaja górującego nad miastem, z którego rozpościera się niesamowity widok na zachód słońca. Interesująca ciekawostką może być także znajdująca się w Vodice plaża dla nudystów.
W zachodniej części miasta znajduje się resort o nazwie Hangar – apartament w Vodice oferujący gościom szereg atrakcji. Między innymi są to korty tenisowe, mini golfowe, boiska do siatkówki czy liczne restauracje i kawiarnie. Na wschodzie z kolei mieści się osada od nazwie Srima, która jest niemalże uznawana za odrębne miasto, aczkolwiek wciąż znajduje się ona w granicach Vodice. Do nie dawna znajdował się tutaj tylko jeden kompleks apartamentów, jednakże osada stale się rozwija i poszerza zakres swoich usług.
Nie zabraknie również propozycji dla turystów chcących spędzić aktywne wakacje w Vodice. Przygotowano dla nich całą masę atrakcji, poczynając od zwykłych tras rowerowych, a skończywszy na nurkowaniu w morzu. Flora i fauna dna morskiego jest tutaj niezwykle bogata, o czym przekonać się można nurkując w krystalicznych wodach morza.
Warto wybrać się w te okolice by odetchnąć pełną piersią.

Źródło: Vodice – miejsce na beztroskie wakacje w Chorwacji - Bazuka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz