Wakacje na Hvar – chorwackiej wyspie dla osób poszukujących przygód

Wakacje na Hvar – chorwackiej wyspie dla osób poszukujących przygód

Autorem artykułu jest Anna Kowalik
Na wyspę Hvar można się dostać za pomocą promu z przystani Stari Grad.
 Miasto jest położone przy zadziwiająco długiej zatoce i otoczone przez bujnie zalesione wzgórza. W jego centrum znajduje się szesnastowieczny zamek Tvrdalj, w którym żył sławny poeta Petar Hektorović.
Hvar oferuje nowoczesne formy rozrywki, dzięki czemu niezależnie od sezonu jest pełne turystów z całego świata, zarówno w nocy jak i w dzień.
Wyspa Hvar położona jest w centralnej części Dalmackiego archipelagu i jest najdłuższą wyspą w Chorwacji.
Jej przyjemny klimat, dogodne warunki naturalne i obecność zabytków architektonicznych  czynią z niej idealne miejsce na wakacje w Chorwacji. Od zachodniej strony z miasta wychodzi droga prowadząca do Sućurje, wzdłuż której znajdują się takie osady jak: Milna, Brusje, Stari Grad, Dol i wiele innych.

Hvar w Chorwacji jest istnym królem pośród wszystkich wysp Dalmacji i był znany już starożytności jako ważna pozycja strategiczna i żeglarska. Dziś Hvar jest uważana za jedną z 10 najpiękniejszych na całym świecie. Główne miasto jest zlokalizowane na zachodnim krańcu wyspy, a dzięki panującemu klimatowi znane jest także jako centrum zdrowia. Nie trudno zaobserwować tutaj mieszankę przepychu przyrody śródziemnomorskiej, bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz nowoczesnej turystyki.

Położone pośród malowniczej przyrody, zwrócone ku południu – słonecznej stronie świata, posiadające bogate dziedzictwo kulturowe miasto Hvar jest istnym źródłem cudów. Aktualnie jest to centrum turystyczne na wyspie i jedno z najpopularniejszych miejsc w kraju. Wakacje tutaj dla każdego turysty oznaczają niezapomniane chwile i przyjemnie spędzony czas. Wpływ na to także fakt, iż apartamenty w Hvar, oferujące wysoki standard i luksusowe warunki dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Miejsce to już od XIX wieku cieszyło się dużą popularnością, idealne dla siebie propozycje odnajdą tu zarówno goście szukający niezapomnianych wrażeń jak i ci oczekujący ciszy i spokoju.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Kornwalia - niezwykły zakątek Europy

Hawaje - Honolulu