poniedziałek, 11 czerwca 2012

Pakujemy urlopową walizkę

Pakujemy urlopową walizkę

Autorem artykułu jest Gabriela Wrona

 
Walizka, którą zabieramy na wakacje, wcale nie musi być duża, aby znalazły się w niej wszystkie potrzebne nam rzeczy. Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym oszczędzisz czas i nerwy, a tym samym unikniesz rozczarowania podczas wypoczynku:
Zastanów się nad celem i charakterem swojej podróży – jeżeli wybierasz się do Egiptu, to prawdopodobnie spędzisz większość czasu na plaży.
Nie będziesz miał wiele okazji do wyjścia poza hotel, w związku z czym podstawowym strojem jest kostium kąpielowy i coś do narzucenia na górę.
Nie zabieraj ze sobą kilku swetrów, weź za to kilka więcej koszulek na ramiączkach. Z kolei gdy jedziemy na wycieczkę objazdową np. rejs po Nilu, postawmy na wygodę. Dwie pary butów na obcasie na pewno się nie przydadzą, a tylko niepotrzebnie zajmą miejsce w walizce.
Przed pakowaniem sporządź listę – podziel kartkę na 4 części: ubrania i buty, kosmetyki i akcesoria toaletowe, lekarstwa, inne niezbędne rzeczy. Jeżeli chodzi o skarpetki i bieliznę, zawsze zapakuj o 3-4 sztuki więcej niż napisałeś na kartce. Pakując rzeczy do walizki, po kolei odhaczaj je na liście, a na pewno niczego nie zapomnisz.
Pakuj się z głową – na samo dno walizki kładziemy rzeczy ciężkie, np. książki, buty, kosmetyczkę. Jeżeli nie zabieramy ze sobą podróżnego żelazka, postarajmy się nie składać rzeczy w kostkę. Koszulki złożone na pół i położone na płasko raczej się nie pogniotą. Bielizna i skarpetki doskonale nadają się do wypełniania luk pomiędzy pozostałymi ubraniami, a ręczniki położone na samą górę doskonale zabezpieczą bagaż. I najważniejsze: wszelkie płyny, czyli szampony, odżywki i olejki do opalania powinny być zapakowane w foliowe worki. Chyba nie chcemy, aby wszystkie rzeczy nadawały się do prania zaraz po przejeździe na miejsce?
Jeśli lecimy samolotem, nasz bagaż musi spełniać szczególne warunki – przede wszystkim pamiętajmy o wymiarach i wadze walizki. Aby uniknąć dopłaty za nadbagaż, zważmy ją i zmierzmy. Przyda się waga podróżna! Ponadto pamiętajmy, że w bagażu podręcznym nie wolno przewozić płynów, zapalniczek oraz ostrych narzędzi (np. pilnika do paznokci).
Dokumenty, kluczyki, mapy, pieniądze i lekarstwa noś zawsze w bagażu podręcznym – nigdy w walizce, zwłaszcza jeśli lecisz samolotem.
Przyjemnej podróży!
---
G. W.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz