sobota, 30 czerwca 2012

Podróż przez Francję tylko z alkomatem

Podróż przez Francję tylko z alkomatem

  
Już od najbliższej niedzieli (01.07.2012) przenośne alkomaty staną się częścią obowiązkowego wyposażenia pojazdów na drogach Francji. Za ich brak kierowcom również tym jadącym z i do Polski będzie grozić kara grzywny, ostrzegają linie promowe DFDS Seaways.
Obowiązek posiadania przenośnych alkomatów będzie dotyczył samochodów i motocykli podróżujących po Francji, również przejazdem. Za brak urządzenia w samochodzie kierowcy zapłacą 11 Euro. Przenośne alkomaty muszą posiadać oficjalny certyfikat NF.

- Zmiany we francuskim kodeksie drogowym mają ograniczyć ilość wypadków samochodowych spowodowanych przez pijanych kierowców mówi Piotr Szewców z firmy promowej DFDS Seaways. Zgodnie z nowymi przepisami, każdy kierowca powinien posiadać dwa nieużywane przenośne alkomaty, aby z ich pomocą sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę. Przypomnę, że dopuszczalny poziom alkoholu we krwi osób prowadzących pojazdy we Francji to 5 promili, czyli więcej niż w Polsce (2 promile), ale mniej niż w Wielkiej Brytanii (8 promili).

- Pijani kierowcy wiozą śmierć warto więc wyposażyć się w przenośne alkomaty nie tylko, aby uniknąć kary grzywny. Pasażerowie podróżujący do Francji drogą morską z brytyjskiego portu Dover do francuskiej Dunkierki lub Calais mogą nabyć je na pokładzie naszych promów. Przypomnę, że w chwili obecnej zgodnie z francuskimi przepisami, w skład wyposażenia każdego pojazdu wchodzą również min. trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa, które muszą znajdować się w zasięgu ręki kierowcy, a nie w bagażniku. Warto o tym pamiętać przed wyjazdem w trasę prowadzącą przez lub do Francji, dodaje Szewców.
Joanna Szuryn
Polka PR Ltd
info@polkapr.com
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz