poniedziałek, 11 czerwca 2012

Rezerwacja hotelu online

Rezerwacja hotelu online

Autorem artykułu jest Tomaszek

Podróżowanie nie jest problemem, kiedy od początku do końca korzystamy z oferty biura podróży, bowiem to jego zadaniem jest organizacja całego wyjazdu, nam pozostaje wybór miejsca, zapłata i spakowanie się. Gorzej sytuacja wygląda, kiedy sami chcemy wszystko wybrać i załatwić na własną rękę.
Hotel onlineW związku z tym bardzo ważnym elementem jest wybór i rezerwacja hotelu.
Bardzo często pojawia się wtedy pytanie: jak rezerwować hotel w innym kraju, aby rzeczywiście mieć gdzie spędzić noc, kiedy już znajdziemy się na miejscu. W Internecie pojawia się co raz więcej serwisów oferujących takie właśnie usługi, dzięki nim możemy łatwo wyszukać oferty noclegów oraz zarezerwować hotel na całym świecie. Choć różnią się zasięgiem swojej oferty i przede wszystkim szatą graficzną, to większość z nich działa w podobny sposób. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki przewodnik, jak krok po kroku wybrać i dokonać rezerwacji hotelu w miejscu naszego globu.
Największą zaletą tego typu stron internetowych jest różnorodność oferty miejsc noclegowych: skorzystać mogą osoby o skromnym budżecie oraz takie, dla których cena nie gra roli.
Jak wiadomo, jednych przyciągają tylko gwiazdki, dla innych ważny jest czysty pokój za nieduże pieniądze, dlatego w bogatej ofercie znajdują się zarówno hotele, pensjonaty, hostele, pokoje agroturystyczne, campingi jak i apartamenty. Jak korzystać z dobrodziejstw serwisu i samodzielnie dokonać rezerwacji hotelu?
Wchodzimy na stronę WWW jednego z dostępnych serwisów, później w wybranym miejscu należy wpisać wszystkie potrzebne informacje jak miasto i kraj do którego chcemy pojechać, kolejną ważną kwestią jest określenie terminu pobytu. Aby ułatwić tę czynność, przygotowano kalendarz, gdzie wystarczy podać pierwszy oraz ostatni dzień, istnieje również inna możliwość, aby zamiast konkretnych dat podać ilość noclegów. Następnie musimy określić liczbę osób. Teraz pozostaje już kliknąć ikonkę „szukaj”, lub „wyszukiwanie”, czy „pokaż” w zależności od serwisu. W tym momencie automatycznie rozpoczyna się przeszukiwanie bazy, po to by chwilę później wygenerować listę hoteli. Oczywiście musimy sprawdzić, czy interesujący nas termin jest wolny.
Po tym, jak dokonamy wyboru odpowiedniego hotelu z wolnym terminem i przystępnej cenie, należy wybrać opcję „zarezerwuj teraz”. W kolejnym kroku pojawi się formularz, gdzie koniecznie musimy podać dane osobowe gości hotelu oraz musimy wybrać formę płatności, do wyboru karta płatnicza lub płatność przelewem. Cenę za cały pobyt dla określonej liczby osób otrzymujemy zaraz po wyborze liczby osób, więc pozostaje już tylko wprowadzić dane karty kredytowej i opłacenie noclegu.
Dla własnej pewności warto jest sprawdzić jeszcze przed rezerwacją dokładną lokalizację wybranego hotelu, gdyż obiekty często podają, iż znajdują się „blisko morza” a w rzeczywistości okazuje się kilkukilometrową odległością, warto też przeczytać opis, opinie, ponadto obejrzeć zdjęcia oraz sprawdzić, co jest w cenie noclegu.
---
Rezerwacja hotelu online
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz