środa, 6 czerwca 2012

Wakacje i wczasy na Krymie - podstawowe informacje dla turysty z Polski przed podróżą

Wakacje i wczasy na Krymie - podstawowe informacje dla turysty z Polski przed podróżą

Autorem artykułu jest CreSEO

Zanim wyjedziesz na wczasy na Krym, warto zapoznać się z tym krótkim tekstem. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje, które pomogą Ci przygotować się do podróży na Krym.
KrymKrym to autonomiczna republika, która leży w południowej Ukrainie. Jest to półwysep otoczony Morzem Czarnym, Morzem Azowskim i Cieśniną Kerczeńską.
Jest to bardzo malownicze miejsce, o ciekawej i burzliwej historii. Znajdziemy tam wiele zabytkowych budowli, wspaniałe jaskinie, góry, bezkresne stepy, a także niepowtarzalne wybrzeża, pełne skalistych brzegów i zatoczek.
Warto zwiedzić ten piękny zakątek świata, bowiem różnorodność atrakcji zachwyci nawet tych najwybredniejszych.
Planując wczasy na Krym warto najpierw zapoznać się z jego zabytkami, kulturą i obyczajowością. Wówczas łatwiej będzie nam się tam odnaleźć i z całą pewnością dostrzeżemy wielość walorów tego miejsca.
W Internecie znajdziemy wiele stron, które są poświęcone Ukrainie i Krymowi. Dokładnie je przestudiujmy, a wczasy na Krymie z całą pewnością będą należeć do udanych. Koniecznie warto zapoznać się z informacjami podstawowymi na temat Krymu.
Jadąc na Krym warto wziąć ze sobą euro lub dolary amerykańskie. Jest to bowiem waluta, którą bez problemu wszędzie wymienimy. Uważajmy na ulicach Krymu, gdyż panuje tam prawdziwa wolna amerykanka. Bądźmy ostrożni w autobusach, pociągach i taksówkach. Drobni złodzieje grasują w miejscach, gdzie jest duży tłok i gdzie są turyści. Pamiętajmy o tym, że poziom życia jest tam niski, dlatego też nie obnośmy się z bogactwem i uważajmy na pieniądze i dokumenty.
Na koniec jako ciekawostka - Temperatura wody na Krymie to od 29° latem do 5° zimą.
---
Autor: Lidia Gołąbek
Prawo własności do artykułu należy do serwisu Krym Wakacje (krymwakacje.com) - Informacje o Krymie
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz